pomáháme.org  |  26. 4. 2022, 15:36

SPOLEČNÁ POMOC UKRAJINĚ

Milí dobrovolníci, jsme velmi rádi, že se dlouhodobě zapojujete do pomoci těm, kteří přicházejí z Ukrajiny a potřebují naši podporu. Už dva měsíce společně čelíme této výzvě a bez vašeho zapojení by to nešlo. Patří vám velké díky a náš obdiv ❤️
Naše práce ale nekončí, zapojit se můžete opět na KACPU nebo pro vás máme i jiné dobrovolnické příležitosti, do kterých se můžete vrhnout a které vám budeme pravidelně touto cestou přinášet.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU)

Chcete i nadále pomáhat, aby byl chod KACPU hladký, uprchlíci v něm strávili, co nejkratší dobu? Skvělé! Přispějte svým volným časem a tím, co umíte a můžete nabídnout! Registrujte se a rovnou si naplánujte (závazně) svoje směny na pomahame.org. Je to jednoduché 😊

Koho hledáme?

  • Tlumočníky (znalost češtiny a ukrajinštiny nebo ruštiny nutná)
  • Dobrovolníky do výdeje humanitární pomoci (stačí znalost češtiny)
  • Dobrovolníky do dětských koutků (stačí znalost češtiny)

 

Dobrovolníci pro ubytovací tým

Umíš ukrajinsky, rusky, česky, zvládáš Excel a rád telefonuješ? Přihlas se jako dobrovolník Diecézní charity Brno přes platformu FLECTO a pomáhej na Ubytovací lince pomoci Ukrajině (Služby pro cizince CELSUZ, Diecézní charita Brno, Bratislavská 58, Brno).

Nabízíme:

  • Telefon a notebook
  • Příjemné zázemí nově zrekonstruované budovy
  • Občerstvení

Jak se přihlásit, najdeš ve videu. Více informaci k registraci.

Pomoc ukrajinským dětem a školám

Baví tě práce s dětmi? Pomáhej školám! Žádosti ze základních škol se doslova hromadí, hledají asistenty do výuky pro ukrajinské děti nebo třeba na výpomoc s volnočasovými aktivitami. Tyto žádosti bývají často placené.

V případě zájmu si stačí stáhnout mobilní aplikaci MUNI POMÁHÁ (najdete na Google Play nebo App Store) nebo si otevřít její webovou verzi zde: dobrovolnik.munipomaha.cz. S tím, jak používat aplikaci, vám pomůže naše video.

A máte-li pocit, že na práci s dětmi nemáte dostatek zkušeností nebo kompetencí, nevadí. Poskytneme Vám podporu v podobě webinářů, kurzů nebo supervizí. Příklady naleznete v odkazech.

© 2024
Masarykova univerzita