MUNIpomaha.cz  |  26. 8. 2020, 16:18

Milé dobrovolnice, milí dobrovolníci,

těší nás, že s námi stále pomáháte a moc vám děkujeme!

Před naším dobrovolnickým centrem nyní stojí dvě výzvy a my věříme, že s vaší pomocí si s nimi poradíme.

1. Stále pomáháme v boji proti epidemii koronaviru

Epidemie koronaviru pořád přináší nové situace, při kterých je potřeba pomoc dobrovolníků. Obrací se na nás nemocnice i jednotlivci. Celkový vývoj je stále těžko předvídatelný a vaše ochota a flexibilita jsou pro naši pomoc klíčové.

2. Pomáháme prostě tam, kde je to potřeba

Naše centrum vzniklo v reakci na pandemii koronaviru, ale ukazuje se, že pomoc dobrovolníků je vítaná a potřeba i nezávisle na ní. Obrací se na nás senioři, lidé se zdravotním postižením a další lidé, kteří potřebují pomoc.  Věříme, že vám není lhostejný svět, ve kterém žijete, a že budeme společně pomáhat dál.

Placená pomoc s testováním v nemocnicích i pro nemediky

Dvě brněnské nemocnice, FNUSA a FN Bohunice, shánějí na dlouhodobější placenou spolupráci brigádníky, kteří by pomáhali s administrací a organizací testování. Brigády budou probíhat od září. Nemocnice hledají pracovníky, kteří by byli ochotni pracovat alespoň tři dny v týdnu (po-ne), a to dlouhodobě, tedy alespoň několik měsíců. Práce je tak vhodná pro studenty, kteří mají více volného času a mohou tak pomáhat i v pracovních dnech.

Fakultní nemocnice u sv. Anny
– Administrativní práce v odběrovém centru, směny v čase 7:00 - 15:30 (100 Kč/h všední dny, 200 Kč/h víkendy a svátky, nutná znalost AJ).
- Administrativní práce u odesílání negativních vzorků, směny v čase 11:00 - 18:00 (100 Kč/h všední dny, 200 Kč/h víkendy a svátky).

Fakultní nemocnice Bohunice
– Administrativní práce pro odběrové centrum, směny v čase 8:00 - 17:00 (150 Kč/h).

Zároveň děkujeme všem, kteří se nám již na tuto činnost nahlásili. Kontakty dobrovolníků, kteří splňovali podmínky dlouhodobé spolupráce jsme předali nemocnicím. Z komunikace s nemocnicemi je patrné, že jsou novou agendou zavaleny a s obtížemi reagují na neustále se měnící podmínky vycházející z vývoje epidemie i nařízení vlády. Proto děkujeme, že jste ve spojení s nemocnicemi chápaví a trpěliví.

V případě zájmu o brigádu pište na e-mail pomoc@muni.cz.

Spolek Zahrady soutoku shání dobrovolníky do Lužánek na tento víkend!

V Lužánkách se 29. 8. uskuteční akce Babí léto a dědský den pro seniory. Spolek Zahrady soutoku hledá dobrovolníky, kteří by pomohli s různými činnostmi od koordinace po technické poradenství seniorům. Dobrovolníci jsou následně zváni na cimbálovku na terase SVČ Lužánky. Více informací najdete ve webové aplikaci na stránkách koc.munipomaha.cz. Neváhejte se zapojit, uvidíme se v Lužánkách!

Vozíčkáři se bez vozíku neobejdou, proto i drobný problém s vozíkem potřebují vyřešit co nejdříve. Problém s nedostatkovými náhradními díly a dlouhou čekací dobou jejich dodání řeší nápad OPEN WHEEL CHAIR. Zajímá vás více? Chcete se do projektu zapojit? Napište nám na mail@munipomaha.cz

 

Pokud nechcete, aby vám utíkaly nové žádosti o pomoc ve webové aplikaci, staňte se členem naší Facebookové skupiny MUNI pomáhá Dobrovolníci!

Na začátek nového akademického roku pro vás chystáme překvapení, zůstaňte s námi v kontaktu!

Masarykova univerzita vyzvala k respektování demokratických zásad v Bělorusku

V reakci na aktuální situaci obyvatel Běloruska nabízí Masarykova univerzita stipendium 10 - 12 tisíc korun měsíčně pro 20 studentů z Běloruské republiky a několik vědeckých grantů pro perzekvované akademiky do výše jednoho milionu korun na pozici ročně. 

Prohlášení rektora Masarykovy univerzity k situaci v Bělorusku zde.

Napadá vás, jak pomoci více? Jste v kontaktu s běloruskými studenty nebo jim už nějak pomáháte? Dejte nám vědět na email pomoc@muni.cz. Děkujeme!

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram