MUNIpomaha.cz  |  29. 6. 2023, 13:27

Letní novinky z MUNI POMÁHÁ

Ohlédnutí za Klubíkem

V půlce června skončil náš nový projekt doučování dětí cizinců a dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Konal se každý čtvrtek odpoledne od března do června a pokaždé se doučování účastnilo mezi 10 a 15 dětmi. S učením jim pomáhalo okolo dvaceti dobrovolníků, pro některé z nich to byla velmi zajímavá možnost splnit si pedagogickou praxi. Děti z Klubíku odcházely spokojené, kromě doučování jsme totiž vždycky vyhradili čas na nejrůznější (nejen vzdělávací) aktivity, nebo seznamovací a zábavné hry. Už Komenský přece připomínal „Škola hrou!“ A tak tuto aktivitu hodnotíme jako velmi úspěšnou!

Zapojit se můžete i přes léto

Léto je za dveřmi, ale vaše dobrovolnická aktivita může pokračovat i přes prázdniny! V rámci MUNI POMÁHÁ se nabízí několik možností, kde můžete přiložit ruku k dílu a dát tak vašemu letnímu odpočinku hlubší smysl. První nabídkou jsou letní tábory, do kterých se můžete zapojit jako vedoucí. V Telči pořádá MUNI Teiresiás mezinárodní tábor pro zrakově postižené. Komu by se nechtělo opouštět Brno, organizace Paspoint uvítá pomoc s příměstským táborem pro děti s autismem. K oběma akcím najdete detailnější informace v aplikaci. Kromě táborů najdete v aplikaci i několik otevřených žádostí o pomoc lidem se zdravotním postižením, cizincům, seniorům či dětem. Pomáhat je třeba i přes léto, tak jestli máte čas a chuť, budeme rádi, když se zapojíte!

Darujte před létem krev u sv. Anny

Jednoduchá pomoc, která zachraňuje životy – tak by se dalo do jedné věty shrnout dárcovství krve. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se aktuálně stále potýká s kritickým nedostatkem krve, nejvíce ve skupině 0-. Budeme vděční za každého (nového i stávajícího) dárce.

Střípky z pikniku

V půlce června jsme se za svitu ☀️ potkali na piknikových dekách v Lužánkách. Sešlo se nás dost, ale zároveň tak akorát na to, abychom se stihli všichni poznat, pobavit se a užít si dobroty, kterých bylo požehnaně. Společně jsme strávili moc pěkný čas, probrali jsme, co se dělo, i co se bude dít a naladili se na Letní školu doučování. Na toto setkání budeme rádi vzpomínat a snad si i povzdychneme, že další bude až za rok. Mezitím nás ale naštěstí čeká spoustu dalších skvělých akcí!

 

Expedice Moravská Amazonie

Pokud byste přes léto chtěli jet smysluplně načerpat síly do přírody, pojeďte na Expedici Moravská Amazonie, letní dobrovolnicko-zážitkový tábor Hnutí Brontosaurus. Čeká na vás možnost poznat jedinečný kus moravské přírody, pochopit čím je ohrožena, pomoci jí a přispět k budování terénní základny k aktivitám pro její ochranu. Poznáte území ve střední Evropě nejbohatší na pestrost života, domov stovek ohrožených druhů rostlin a živočichů. Území, kde se po staletí potkává člověk a divoká příroda, které je však činností člověka stále více ohroženo. Více informací a přihlášku najdete na: https://brontosaurus.cz/akce/11193

Třetí ročník Letní školy doučování

I my budeme přes léto aktivně pomáhat. Už nyní jsou v plném proudu přípravy již třetího ročníku Letní školy doučování, který se uskuteční na konci srpna v prostorách pedagogické fakulty. Společně s naším týmem dobrovolníků a studentů z PED MUNI budeme doučovat děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a děti cizinců, a také jim chystat volnočasový program. Držte nám palce, o dění ze zákulisí Letní školy se podělíme na sociálních sítích.

Vyšla nová verze aplikace, ale má své mouchy

Vydali jsme novou verzi aplikace! Má nový kabát, jsou vyřešeny některé chybyzároveň ještě nějaké mouchy. Nejprve si v Google Play či AppStore zkontrolujte, že se vám aplikace aktualizovala. Pokud se chcete dozvědět o nových příležitostech k zapojení a dění v MUNI POMÁHÁ, choďte do jednotlivých sekcí aktivně sami, upozorňovací notifikace zatím nefungují. Na opravě už intenzivně pracujeme. V případě, že vám něco dalšího nefunguje nebo jste narazili na nějaký nedostatek, dejte nám to vědět! Zpětná vazba je pro nás důležitá 😊.

Přejeme vám krásné léto!

A na závěr nezbývá než vám popřát co nejkrásnější a nejpohodovější letní měsíce. Ať už se je rozhodnete trávit aktivně nebo spíš potřebujete načerpat sílu do dalšího dění, v každém případě se budeme moc těšit na poprázdninové setkání při aktivitách MUNI POMÁHÁ!

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram