MUNIpomaha.cz  |  3. 5. 2024, 13:33

Máj, zábavy čas!

Příběh Kristy: Co ji dovedlo k dobrovolnictví?

Kristy Šustová, tehdejší studentka na Přírodovědecké fakultě v karanténě zahlédla žádost o pomoc seniorům. Dobrovolnictví ji tak nadchlo, že poté přešla na obor Sociální pedagogiky a poradenství a do pomoci druhým se naplno obula. Dnes je nedílnou součástí týmu dobrovolníků MUNI POMÁHÁ a ambasadorkou na filozofické fakultě. Její příběh si můžeš přečíst na našich sociálních sítích.

Uklidili jsme Česko s MUNI

Společné sobotní odpoledne strávené s dobrými lidmi, kterým není naše planeta lhostejná. Taková byla akce MUNI UKLÍZÍ O 105. Děkujeme všem, kdo se zúčastnil, uklidil kus Česka a v závěru s námi zasedl k ohni a opékání špekáčků. Uklidili jsme cca 250 kg odpadků, 6 pneumatik a dvě značky. Dobrá zpráva – zopakujeme si to i v podzimním semestru! Pokud by ses už teď chtěl/chtěla zapojit do organizace a pomoct nám, ozvi se nám na pomoc@muni.cz. Vy ostatní se mrkněte, jak celý den na fotkách zachytila Jitka Janů.

Potkáme se na MUNI DAY?

Tohle bude velký! 16. 5. Univerzitní kampus v Bohunicích zaplaví studenti i zaměstnanci univerzity. MUNI DAY bude nejen o sportu, čeká tě taky kultura, zábava a poznání. Ve společenské zóně najdeš bazárek, divadlo, kabaret, beerpong i filmový festival. Taky máš možnost se s námi neformálně potkat a pokecat. Těšíme se a jen upozorňujeme, že registrace je nutná.

 

MUNI RUN: Proběhni se pro dobrou věc

15. 5. se koná MUNI RUN. Běžet můžou jak dospělí, tak děti, a to nejen z řad studentů nebo zaměstnanců MUNI. Při registraci do 9. května získáš šátek MUNI RUN a personalizované startovní číslo. Výtěžek ze startovného univerzita věnuje na aktivity MUNI POMÁHÁ, takže víc než jindy nezáleží na tom, jestli vyhraješ, ale zda se zúčastníš.


#doucovanijenejvic

Do čeho se můžeš zapojit

Blíží se konec školního roku, tak pojďme pomoci dětem k lepšímu vysvědčení. Vyber si z možností doučka, jak říkají dobrovolníci z Klubíku, je to zábava!

  • Doučování slečny ve 3. třídě (M, ČJ a Prvouka) 1× týdně doma.
    Sháníme dobrovolníka*ici pro doučování slečny navštěvující 3. třídu ZŠ. Její maminka je od podzimu na invalidním vozíku a nemůže se dceři plně věnovat. Holčička má nyní slabé studijní výsledky (pravděpodobně způsobeno také dyslexií, dysgrafií a náběhem na ADHD).
  • Doučování slečny v 8. třídě (ČJ a M) 2× týdně doma i online.
    Hledáme doučující*ho, pro slečnu v 8. třídě ZŠ, která potřebuje pomoc s českým jazykem a matematikou. Doučování by bylo ideální 2× týdně buď u slečny doma nebo i jinde, případně online. Dívka má diagnostikováno lehké ADHD, s čímž je třeba při doučování počítat.
  • Doučování chlapce v 6. třídě (M) 2× týdně
    Chlapec v 6. třídě ZŠ potřebuje pomoc s matematikou. Ideálně by doučování mělo probíhat dvakrát týdně. Chlapec nemá žádné speciální potřeby, ale cítí se nejistý a nevěří si. Hledáme někoho, kdo by mu v učení dokázal poskytnout podporu a povzbuzení.

#savethdedate

Akce, kde se potkáme

17. 5.  Studentský Majáles – chill out zóna
22. 5.  Semestrend na FF MUNI
11. 6. Piknik MUNI POMÁHÁ (brzy ti řekneme víc)
13.–15. 9. Festival DORT

Nová posila týmu MUNI POMÁHÁ

Hledáme seniorní koordinátorku či koordinátora s chutí budovat dobrovolnické centrum a udržovat jeho chod. Pokud jsi studentkou či studentem MUNI, zajímáš se o dobrovolnictví nebo máš chuť ho teprve objevovat, baví tě propagace a práce se sociálními sítěmi nebo psaní textů, hledáme právě tebe. Více informací o pozici najdeš tady.

V případě zájmu nám pošli strukturovaný životopis a krátký motivační dopis, proč bys ses chtěl*a do dobrovolnické centra zapojit na mail@munipomaha.cz nejpozději do 23. 5. 2024.

Vaše MUNI POMÁHÁ

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram