MUNIpomaha.cz  |  20. 6. 2022, 11:17

Májové novinky z MUNI POMÁHÁ pozdě, ale přeci

Omlouváme se všem odběratelům našeho newsletteru z dobrovolnické centra, vyskytl se nám v aplikaci šotek a některým odběratelům newsletter nedorazil. Tímto chybu napravujeme a posíláme ho dodatečně. V brzké době se můžete těšit na letní nálož novinek. 

Děkujeme, jste skvělí!

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří s námi už přes dva roky pomáhají tam, kde je to právě potřeba. Podívejte se na video, které jsme připravili, na Facebooku, Instagramu či na Youtube 💙!

Letní škola doučování

I letos budeme pořádat Letní školu doučování! Letní škola proběhne v srpnu (1. turnus 8. - 12. 8., 2. turnus 15. - 19. 8. 2022) a stejně jako minulý rok bude účast nabídnuta především dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí a dětem cizinců (zejména ukrajinským dětem). Takže pokud ještě nemáte plány, chcete poznat nové lidi a pomoci nám zpříjemnit prázdniny dětem, hledáme právě vás! Rozhodně je na co se těšit! Hledáme dobrovolníky na doučování, pomoc s organizací a odbornou pomoc (psycholog, pedagog) - sledujte naši aplikaci, kde se budou poptávky objevovat. Jak kouzelné to minulý rok bylo, si můžete přečíst v tomto článku. Pokud nemáte s doučováním zkušenosti, je Letní škola skvělá příležitost, jak si ho vyzkoušet. Na místě budou zkušení lektoři, od kterých se můžete učit.

Nabídka kurzů Pedagogické fakulty MU

Rozhodli jste se pomoci dětem a školám nebo o tom uvažujete? Potom byste mohli ocenit některý z webinářů pro podporu integrace a vzdělávání jedinců s odlišným mateřským jazykem. Pokud jste o webinář, který vás zaujal přišli, můžete se podívat na záznam na youtube. O základech krizové intervence pro pomoc lidem zasaženým válkou se můžete dočíst v brožurce, kterou PdF připravila.

Štěstí přeje připraveným a věříme, že vám tato teoretická podpora dodá sebevědomí i chuť se dětem nejen z Ukrajiny věnovat.

 

Dobrovolnictví za kredity

Pedagogická fakulta otevírá nový předmět Ped_Dobro. Tím se přidává do rodiny dobrovolnických předmětů k DOBRO_ARTS z FF a Studentská dobrovolnická praxe z FSS. Tyto tři předměty jsou otevřeny studentům ze všech fakult.

Masarykova univerzita si uvědomuje, že dobrovolnictví hraje důležitou roli v osobním rozvoji studentů a ráda by dlouhodobou dobrovolnickou práci ocenila formou kreditů. Díky tomu, že předmět na PdF nabízí i skupinové reflexe, můžete se díky vaší dobrovolnické zkušenosti rozvíjet ještě více.

Pojďte s námi společně na piknik

Ve středu 29. 6. 2022 plánujeme neformální setkání s dobrovolníky.  Udělejte si čas a pojďte si užít pěkné počasí, dobré jídlo a ještě lepší společnost! Cílem je se společně potkat, poznat a informovat, jaké dobrovolnické činnosti plánujeme na léto. Událost najdete i na našem Facebooku. 

KACPU - přesun, přihlašování, poděkování

Na začátku válečné krize se mnozí z vás zapojili v Krajském asistenční centru. KACPU se nyní přesouvá z Výstaviště na ulici Hněvkovského. Děkujeme všem, kteří se do pomoci v KACPU zapojili a poskytli tak podporu těm, kteří přicházejí z Ukrajiny. Bez vás by to nešlo! Věříme, že síly ubývají, situace je však stále náročná, a i v KACPU je nadále pomoc potřeba. Pokud tedy máte energii a čas zapojit se, neváhejte se přihlásit a omrknout, jak bude KACPU v nových prostorech vypadat. Žádosti o pomoc najdete v aplikaci:

KACPU - tlumočníci https://muni.cz/go/tlumocnici

KACPU - pomoc do humanitárního skladu https://muni.cz/go/sklad (není třeba umět ukrajinsky)

Děkujeme!

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram