MUNIpomaha.cz  |  21. 12. 2022, 12:13

Nesem vám dobronovinky

Co nás čeká příští rok

I v roce 2023 nás toho čeká spousta, dál budeme pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba, jak jednotlivcům, tak institucím. Z nových aktivit, do kterých se můžete zapojit i vy, zatím prozradíme, že chystáme Skupinové doučování pro děti ze znevýhodněného prostředí a také podporu maminek samoživitelek, zde spojíme sílu s ženským spolkem Vesna. A jak vypadal letošní rok? Krátké ohlédnutí si můžete přečíst v článku.

AZ kvíz pro MUNI POMÁHÁ

Možná jste zaznamenali, že Česká televize vysílala při příležitosti MS ve fotbale speciální díly AZ kvízu, ve kterých soutěžili studenti MU se známými osobnostmi. Část peněz z bankomatu poputuje také našemu centru. Podpořeny z nich budou projekty věnující se vzdělávání a nové aktivity, které chystáme.

Další víkendovka s Hnutím Brontosaurus

V listopadu jsme společně opět vyrazili na jižní Moravu, konkrétně do Moravské Nové Vsi a Mikulčic. Během víkendové akce jsme nejen dobrovolničili, ale také se vzdělávali. Naučili jsme se něco o tom, jak sázet ovocné stromy do krajiny a jak o ně následně pečovat, ale třeba i to, jak na takovou činnost získat finance a zapojit do ní obec. Získané vědomosti jsme poté převedli do praxe a pár stromů jsme i vysadili. Díky všem zúčastněným. Těšíme se na další podobné akce. 😊

 

Nábor dárců

Studentský spolek Mise naděje uspořádal ve spolupráci s MUNI POMÁHÁ a IFMSA CZ Brno 22. listopadu na Lékařské fakultě nábor do registru kostní dřeně. Děkujeme všem, kteří se zapojili. Mise naděje pořádá nábory pravidelně, příště se můžete přidat také.

Aplikace MUNI POMÁHÁ

Chcete pomáhat, ale aplikace nespolupracuje? Máme pro vás tip. 😉 U webové aplikace se může stát, že vás aplikace po prvním přihlášení odhlásí. Při druhém přihlášení by se to však stát již nemělo. U mobilní aplikace je postup obdobný, pokud se však aplikace nenastartuje vůbec, je potřeba úplně vymazat její data a poté by mělo vše fungovat. Pokud však problémy přetrvávají, neváhejte nám napsat na pomoc@muni.cz.

Report z Akce

Společně s vámi jsme 5. a 6. prosince oslavili dobrovolnictví! Díky všem, kteří se zúčastnili a ocenili tak s námi cestu, kterou jsme zvládli ujít. Doufáme, že jste si akci užili, a že pro vás třeba byla i v něčem přínosná. :) Opravdu si ceníme toho, že jste v tom s námi a těšíme se na další společnou dobro jízdu ♥.

PF 2023

Další rok za námi, je to možné? 😀 Díky za něj a za všechno, co jsme během něj mohli společně zažít. Společně jsme letos zvládli vyřešit přes 260 žádostí o pomoc, a to je skvělé! Číslo zahrnuje nejenom drobné jednorázové aktivity, ale i ty velké, na které bylo potřeba desítky dobrovolníků. Nejde však jen o počet vyřešených žádostí, ale HLAVNĚ o množství hřejivých pocitů, rozdaných úsměvů, překonaných překážek a společných zážitků! A těch je velká spousta a my vám za to moc děkujeme!

Přejeme vám krásné a klidné prožití svátků vánočních a jen to nejlepší do nového roku 2023!

Váš tým MUNI POMÁHÁ ♥

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram