MUNIpomaha.cz  |  22. 9. 2021, 23:20

Pilotní ročník Letní školy doučování je úspěšně za námi! 

Koncem prázdnin úspěšně proběhly dva týdenní turnusy Letní školy doučování, tématem byl Harry Potter. Cílem této aktivity bylo po dlouhé distanční výuce motivovat děti k učení. Celkově se zúčastnilo 43 dětí ze sociálně znevýhodněných rodin, mezi nimi i děti cizinců a děti z pěstounských rodin. Dětem jsme chtěli zajistit co nejvíce individuální přístup, což se také povedlo, jelikož se na Letní škole podílelo celkem 31 dobrovolníků! 

A jak to celé probíhalo? Děti byly nejprve přivítány samotným Albusem Brumbálem a jeho asistentkou a rozděleny do kouzelnických kolejí. Na každý den byl vymyšlený program, který zahrnoval jak učení, tak spoustu zábavných i kouzelnických aktivit. Děti se postupně seznamovaly a utvářely si nová přátelství. Nabývaly nové poznatky, hrály si a trávily týden v přátelském prostředí. Na závěr si ve skupinkách prošly kouzelnickou zkouškou, kterou za pomocí zaříkadel, ale i fyziky všechny úspěšně složily na půdě Přírodovědecké fakulty. Za odměnu pak získaly diplom a kouzelnický poklad. To vše pod vedením dobrovolných čarodějů, kteří byli dětem oporou po celý týden a moc jim za to děkujeme!  

Zpětná vazba dobrovolníků

Hodně jsem se role "doučovatele" v této formě bála, ale po skončení školy jsem odcházela se super pocitem :) Odnáším si z ní zkušenost s další věkovou skupinou dětí, spoustu podnětů a také kontaktů na úžasné lidičky.”  

 

Odnášam si zopár nových kamarátstiev, zážitkov, skúseností do svojej budúcej práce a dobrý pocit, že som niekomu mohla pomôcť :)” 

 

Díky Letní škole jsem se trochu zbavila i strachu z práce s malými dětmi, se kterými jsem předtím ještě nikdy nepracovala.” 

 

Zpětná vazba rodičů a dětí

„Dobrý den,  tímto bych Vám ráda tlumočila velkou spokojenost až nadšení Šimona a Terezy, kteří se zúčastnili Letní školy. Děti byly velmi nadšené jak z programu, tak i z toho, že si zopakovaly i učivo – Šimon prý konečně pochopil zlomky.” – sociální pracovnice

 

Dobrý den, ráda bych vám touto cestou z celého srdce poděkovala. Mikuláš a Julie celý týden chodili domů nasycení, spokojení, nadšení... ("Mami – příští rok půjdeme zase, už jsme si to domluvili."). A já měla prostor sevěnovat své práci a dalším svým třem dětem. Ještě jednou velké díky! – maminka dětí  

Nový semestr, nové dobrovolnické příležitosti

Léto skončilo a začátek nového semestru je tady! Děti se vrací do škol, lidi do práce a lze předpokládat, že žádosti o pomoc budou přibývat. Pokud si tedy chcete hned na začátek semestru zlepšit karmu, nabýt nové zkušenosti a potkat nové lidi, tak v aplikaci MUNI POMÁHÁ najdete spoustu příležitostí! Od doučování a hlídání dětí, přes pomoc seniorům až po pomoc třeba ve vašem oboru!  

Výstava MUNI POMÁHÁ

Přijďte se podívat na výstavu MUNI POMÁHÁ a nechte se inspirovat záslužnou činností dobrovolníků! Výstava je umístěna před rektorátem MU a můžete si ji prohlédnout do 17. října 2021. Najdete zde fotky z doby koronavirové pandemie, Letní školy doučování, ale i z pomoci tornádem zasaženým oblastem na jižní Moravě.  

 

Kde se s námi můžete vidět?

V úterý 21. září 2021 se bude konat v Atriu na FSS Jarmark spolků. Cílem této akce je ukázat novým studentům jaké spolky na univerzitě fungují a možnosti, kde se dá zapojit a obohatit tak svoje studium. My tam budeme také, a to od 12 do 16 hodin, tak se za námi můžete stavit a zeptat se nás na cokoliv. 

Sbírka MUNI POMÁHÁ - Tornádo

Do finanční pomoci zasaženým obcím na jižní Moravě se přes transparentní účet Masarykovy univerzity zapojilo pět tisíc lidí. K 1. 9. 2021 se vybralo více než milion korun! Tyto prostředky budou předány Jihomoravskému kraji. Nepomáhalo se pouze finančně, naši dobrovolníci byli na místě od samého začátku a pomáhali, všude kde bylo potřeba. Děkujeme, že jste v tom byli s námi! 

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram