MUNIpomaha.cz  |  11. 11. 2021, 16:08

Pojeďte s námi čistit přírodu

O víkendu 13. a 14. listopadu jedeme opět na jižní Moravu. Tentokrát budeme čistit přírodu, pustíme se do úklidu pole, které je stále plné odpadu, především plastů. Pokud se tyto práce nestihnou před zimou, hrozí, že tam tento odpad zůstane napořád. V případě nepříznivého počasí se přesuneme na výsadbu stromů do Mikulčic. Přidejte se k nám, za každého z Vás budeme moc rádi! Dobrovolníkům přihlášeným v aplikaci k manuální pomoci zasíláme mailem více informací. Sledujte i naši FB událost a neváhejte ji sdílet. Děkujeme! 

Ocenění za pomoc na jižní Moravě

Dobrovolnické centrum bude oceněno Jihomoravským krajem za pracovní nasazení, ochotu pomoci a trpělivost při spolupráci během odstraňování přírodní katastrofy způsobené tornádem v oblasti jižní Moravy. Slavnostní předávání se uskuteční v pátek 26. listopadu. Ocenění patří všem zapojeným dobrovolníkům. Jen díky vám můžeme společně pomáhat tam, kde je potřeba. Děkujeme 💙! 

Zlepšeme dětem život!

Do dobrovolnického centra nám v poslední době volá spousta rodičů s prosbou o zajištění dobrovolníka na doučování. Návrat do prezenčního režimu je totiž pro děti, často i po psychické stránce, náročný. Zjišťují, jaké znalosti během prázdnin zapomněly nebo jaké se během online výuky vůbec nebyly schopné naučit a teď nemají na čem stavět. Mnohdy jim také chybí motivace a podpora. Proto pokud máte nějaký čas navíc a máte chuť pomoci, neváhejte. Můžete tak dětem zlepšit a změnit jejich život. Nechce se inspirovat a přečtěte si článek o Letní škole doučování, který vyšel na Katedře sociální pedagogiky Pedagogické fakulty MU. 

 

Pozvánka Brno-Minsk 2021

Zveme vás na dvoudenní dokumentární a diskuzní cyklus, který chce upozornit na křehkost hranic mezi různými formami potlačování lidských práv a brutalitou totalitních režimů. V první části Brno→Minsk 1941 uplatňuje historickou perspektivu a připomíná, že 16. listopadu 1941 odjel z Brna první vlak s občany židovského původu směrem do tábora v Minsku, odkud se málokdo vrátil. Dne 17. listopadu pak v druhé části nazvané Brno←⁠Minsk 2021 obrací pozornost k hořké realitě dnešního Běloruska, kde jsou ohroženy základní hodnoty demokracie a lidé bojující za svobodu se bojí o svou existenci. 

Nebojte se na nás obrátit!

Zapojili jste se do dobrovolnické činnosti? Skvělé! Nezapomínejte ale na sebe a dělejte jen to, v čem se cítíte dobře. Pokud někomu nabídnete pomocnou ruku, mějte na vědomí, že nejste povinni dělat vše, o co vás příjemce pomoci požádá. Naučte se říkat ne. A pokud nevíte, jak na to, připadá vám, že je na vás vyvíjen tlak a nevíte, jak situaci vyřešit? Obraťte se na nás! Ozvěte se nám, přijďte si popovídat a věříme, že to spolu zvládneme. Jsme tu pro vás!  

 

Volunteering for English speakers

Do you want to volunteer with us, but do not speak Czech? No problem! You can download the app in App Store or Google Play or go to dobrovolnik.munipomaha.cz and before you log in, switch the language in the top right corner. Look for the requests for help, which are written also in English as these are the only request suitable for English speakers. If you need any help, contact us by email pomoc@muni.cz 

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram