MUNIpomaha.cz  |  5. 4. 2024, 11:07

Aprílové zprávy z MUNI POMÁHÁ

Konečně začalo jaro a přineslo nejen krásné pohledy do přírody a zábavu pro alergiky. Na své si přijdeš i ty, protože nás čeká řada dobrovolnických aktivit. Naplno se nám rozjel Klubík, už zítra budeme společně uklízet Česko a své nápady můžeš proměnit v činy v rámci Evropského sboru solidarity. Rozhodně je z čeho vybírat, tak pojďme na to.

6. 4. MUNI UKLÍZÍ 0 105 od 13:30

Nevíš, co s povelikonočními kaloriemi? Máme jeden tip. Přidej se k nám a MjUNI k úklidu Bohunic. Letos se totiž opět účastníme akce Ukliďme Česko a děláme kousek Brna zase o něco hezčí. Potkáme se v 13:30 v Botanické zahradě Pedagogické fakulty (Vinohrady 100) a společně vyrazíme. Odměnou ti bude dobrý pocit, zásoba vitamínu D ze sluníčka a prohlídka botanické zahrady, kam se běžně lidé nedostanou. Pak bude i oheň, tak si dones něco na opečení! Přidej se k facebookové události, ať ti neunikne žádné další info.

Začínáme pátý rok laskavosti

Čtvrté výročí jsme jaksepatří oslavili a děkujeme všem, kdo si to s námi přišli do Radobaru užít. Díky patří i každému dobrovolníkovi a dobrovolnici, kteří u toho za ty 4 roky byli s námi. Právě díky tobě dokážeme pomáhat přesně tam, kde je potřeba. Mrkni na fotkyvideo z oslavy, kde MUNI POMÁHÁ dobrovolníci přejí do dalšího roku spoustu dobrého. My tobě přejeme laskavost k druhým i k sobě sama. Jsme rádi, že jsi součástí naší dobrovolnické rodiny.

Dny dobrovolnictví promluví o stresu a sebepéči

Na konci dubna nás čekají Dny dobrovolnictví, kde se společně ponoříme do témat spojených se stresem, strategiemi jeho zvládání a důležitostí sebepéče, zejména v kontextu dobrovolnictví. Zajímá tě, jak rozpoznat stresové signály a efektivně jim čelit? Jaké copingové strategie můžeš využívat pro zachování duševního zdraví a prevenci vyhoření? Nebo jak si pravidelně dopřávat sebepéči, ať můžeš co nejlépe využít své zdroje? Zjisti, jak si udržet rovnováhu a energii v každodenním životě (nejen) dobrovolníka! Rezervuj si své místo!

 

Hledáme dobrovolníky pro festival DORT

Skládáme program Festivalu DORT a hledáme možná právě tebe. Přípravy jsou v plném proudu, organizátoři nelení, naopak by se jim hodila další pomoc. S Hnutím Brontosaurus tvoříme festival oslavující všechny dobrovolníky a už padesát let trvající péči o přírodu, které se v Hnutí Brontosaurus věnují. Festival Dort se bude konat 12.-15. 9. v Telči a plánujeme pestrý program v podobě koncertů, divadel, show, her, promítání filmů, jarmarků organizací, workshopů, diskuzí, výstav a exkurzí. Přidej se k nám a pomoz nám celý program tvořit.

Dárcovství krve je cool

Víš, že když daruješ krev a ta někomu pomůže, přijde ti informační smska? Na chvíli se zastavíš v odběrovém centru, dostaneš den volna, občerstvení i další dárky žiješ dál spokojený život. Po nějaké době ti přistane v mobilu zpráva, že tvoje krev právě někomu zachránila život. Tolik radosti za hodinku strávenou v nemocnici. Chvilka nepohodlí za to rozhodně stojí a ty máš na výběr hned ze 2 možností:

  1. Daruj krev s Okrášlovákem, spolkem na FFS. Bude se konat 15. 4 a je třeba se registrovat! 
  2. Daruj krev o 105 s MED MUNI. Akce trvá do 31. května.

Od nápadu k projektu - zapoj se do Evropského sboru solidarity

Je ti 18 až 30 a chceš se naučit novým věcem? Máš energii, nápady a čas? Dům zahraniční spolupráce pořádá víkendové školení  v Praze, které tě inspiruje k realizaci vlastního evropského projektu.

V rámci tohoto školení se můžeš dozvědět, jak funguje projektový cyklus a co je důležité v projektovém managementu, ujasníš si své nápady, potkáš nové lidi,  se kterými pak lze spolupracovat na projektu) a inspiruješ se při živé knihovně od úspěšných realizátorů solidárních projektů. Navíc se dozvíš i o dalších možnostech zapojení, a to nejen v rámci Evropského sboru solidarity, ale také v rámci programu Erasmus+ Mládež.

Školení se koná od 16. do 19. 05. 2024 v Praze a je plně hrazené z prostředků Evropské unie. Registrace je možná na tomto odkaze. Pro lepší představu, jak takový workshop probíhá, se můžeš podívat na minulý workshop z Hradce Králové.

Tak neváhej a proměň své nápady v činy! 

Vaše MUNI POMÁHÁ

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram