MUNIpomaha.cz  |  13. 4. 2023, 14:14

Jaro s MUNI POMÁHÁ

MUNI POMÁHÁ oslavilo třetí narozeniny

Už tři roky s námi pomáháte, a to bylo potřeba oslavit! V pondělí 13. března, tedy v den vzniku našeho centra, jsme se s některými z vás potkali ve Třech Ocáscích a společně vzpomínali.  Především jsme se radovali z toho, co všechno se nám spolu povedlo. Ze srdce děkujeme všem, kteří dorazili, a také našim skvělým dobrovolníkům. Bez vás by to nešlo! ♥ Co všechno se za ty tři roky stalo, si můžete přečíst v článku. Fotoreport najdete na naších sociálních sítích FacebookuInstagramu.

MUNI POMÁHÁ zve do kina

MUNI POMÁHÁ vás zve do Scaly na promítání ukrajinského filmu Kmen. 

V rámci projektu Studentského kina Ústavu filmu a audiovizuální kultury připravil v jarním semestru kolektiv studentů cyklus projekcí Strach a hnus ve Scale. V úterý 18. 4. proběhne projekce ukrajinského filmu Kmen, jehož děj se odehrává v internátní škole pro sluchově postižené. Ta otevírá dveře pro chlapce Serhije. Za těmito dveřmi se ovšem skrývá neuvěřitelně krutý svět, kde vládne skupina jménem Kmen.

V průběhu projekce bude probíhat charitativní finanční pomoc na podporu Ukrajiny a budou představeny naše aktivity 🇺🇦. Přijďte za námi na film a charitativní drink! Více informací najdete na webu či ve Facebookové události.

Pestrovečer

Pojeďte s námi na další víkendovku! Tentokrát si společně užijeme multižánrový festival Pestrovečer, který pořádají naši partneři z Hnutí Brontosaurus. Součástí bude také sobotní dobrovolnická pomoc, kdy se budeme starat o alej stromů a stavět berličky pro dravce. Víkendovka se uskuteční od 28. do 30. dubna a bude možné zajistit ubytování, dopravu, částečně i stravu. Záleží na vašich preferencích 😉. Pokud máte zájem se akce účastnit (nebo jen některý den), vyplňte prosím tento formulář a přihlášeným účastníkům dodáme bližší informace. Vstup na festival je zpoplatněn, nicméně pro dobrovolníky MUNI POMÁHÁ, kteří se předem přihlásí, bude festival zdarma. Už teď se těšíme na další víkend strávený na jižní Moravě.

 

Dny dobrovolnictví jsou za dveřmi

Na konci dubna, v termínu 27.–29. 4., se pod záštitou Regionálního dobrovolnického centra Jihomoravského kraje budou konat Dny dobrovolnictví. Jednotlivé organizace připravují program a budou informovat o možnostech, kde se jako dobrovolníci můžete zapojit, nebo se něčemu přiučit. MUNI POMÁHÁ si připravilo hned dvě aktivity. Ve čtvrtek 27. 4. uspořádá od 17 do 19 hodin v budově na Komenského náměstí přednášku na téma Péče o duševní zdraví v době krizí. Podrobnosti a možnost rezervace najdete zde. V pátek 28. 4. naváže ve spolupráci s Diecézní charitou Brno promítáním fotek Richarda Boudy, který dokumentuje situaci na Ukrajině již od roku 2014. Akce se bude konat od 18 hodin v Univerzitním kině Scala. Promítání fotek nejen z Ukrajiny, ale i z dobrovolnické pomoci v Brně, bude doplněné o aktuální dobrovolnické příležitosti u obou organizací.

Klubík už je v plném proudu

V polovině března jsme ve spolupráci s pedagogickou fakultou odstartovali novou aktivitu skupinového doučování pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a děti s odlišným mateřským jazykem - Klubík. Každý čtvrtek se teď potkávají děti s dobrovolníky, kteří jim společně pomáhají s učivem či domácími úkoly. Pokud vás také láká skupinové doučování a chtěli byste se zapojit do pomoci dětem, v létě budeme opět pořádat Letní školu doučování. Více informací již brzy v aplikaci 😉.

Vzdělávací semináře o dobrovolnictví

Hnutí Brontosaurus zve na sérii jednodenních seminářů s tématem Dobrovolnictví pro přírodu za časů klimatické změny, které probíhají od března do května napříč Českem. Semináře jsou zdarma a na každém z nich se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací.

Více informací najdete zde.

Byli jsme na Jarmarku neziskovek a JobNESTu

V březnu jsme byli součástí Jarmarku neziskovek, který se konal při festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět na Fakultě sociálních studií MU. Nechyběli jsme ani na letošním ročníku konference JobNEST, kde jsme spolu s dalšími organizacemi mluvili o tom, jak vypadala naše pomoc Ukrajině. Děkujeme všem, kteří se akcí zúčastnili a zajímají se o naši činnost 😊.

Kde nás můžete sledovat?

Nestíháte chodit na akce nebo naše setkání, ale chcete být v obraze a dozvědět se, co plánujeme? Sledujte naše sociální sítě a web! Na InstagramuFacebooku sdílíme novinky, akce i informace o tom, jak se zapojit a pomáhat.  Na webu v aktualitách najdete ty nejdůležitější informace z dění centra. A pokud vás zajímají především nabízené žádosti o pomoc, pak se připojte do naší dobrovolnické FB skupiny nebo pravidelně navštěvujte naši aplikaci a v ní také sekci Novinky a události!

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram