Mobilní aplikace MUNI POMÁHÁ

Nový nástroj pro registraci, přihlašování k žádostem o pomoc a předávání zpětné vazby pro dobrovolníky.

Stáhnout aplikaci - iOS Stáhnout aplikaci - Android FAQ důležité informace

Aplikace MUNI POMÁHÁ je nástrojem, který vám usnadní vaši dobrovolnickou činnost. A co všechno tam najdete? 

Můj profil - vyplněním profilu nám dáváte najevo kde, s čím a jak chcete pomoci. My vám pak posíláme notifikace jen na ty žádosti o pomoc, které odpovídají vašim preferencím.

Tlačítko deaktivace - rozumíme tomu, že ač má člověk tu nejlepší vůli, někdy na dobrovolničení nezbývá čas. Nebo už pomáháte s tolika žádostmi o pomoc, že další už si přibrat nemůžete. Abychom vám zbytečně nevolali a neposílali nové a nové notifikace, máte možnost v aplikaci svůj profil deaktivovat. Jedná se také o důležitou pomůcku pro naše koordinátory, vědí, jaké má naše dobrovolnické centrum kapacity, a kde je tedy možné naši pomoc nabízet.

Žádosti o pomoc – zde se vyskytují veškeré žádosti o pomoc. Nabídkou si můžete listovat a najít přesně tu, se kterou budete ochotni pomoci. U každé žádosti najdete tři hashtagy, a to urgentnost, časovou náročnost a odbornou náročnost.  

Kde pomáhám – našli jste žádost o pomoc, která se vám zalíbila, a zapsali jste se k ní? Skvěle! Všechny takové žádosti nyní najdete tady i s informacemi jak dále postupovat.

Novinky & Události – články, aktuální dění nebo srazy dobrovolnického centra. Tak přesně to najdete v tomto oddílu aplikace.  

Kalendář – pokud si chcete zaznamenat to, kdy pomáháte, nebo si třeba lépe zkoordinovat více dobrovolnických činností, tak je kalendář váš nejlepší kamarád. U každé žádosti si můžete přidat přesné datum nebo časový úsek, kdy pomoc vykonáte. Pokud má žádost dané datum, vyplní se do kalendáře samo.  

Moje úspěchy – vaše soukromá síň slávy. Ačkoliv ji nikdo neuvidí, alespoň pro vás to může být místo, kde se podíváte na vše, co jste již v rámci dobrovolnictví dokázali.  

O aplikaci – část aplikace s informacemi jak aplikaci používat.  

Nahlásit chybu – našli jste cokoliv, co v aplikaci nefunguje? Napište nám o tom a my se to pokusíme co nejdříve opravit.  

Máte nějaký dotaz? Napište nám na mail@munipomaha.cz

Aplikaci jsme vytvářeli tak, aby vám dobrovolnickou činnost co nejvíce zjednodušila a zpříjemnila.

Samozřejmě ale nejsme neomylní, proto pokud narazíte na nějakou chybu, budeme rádi za zpětnou vazbu. 

Často kladené dotazy

Má aplikace webovou variantu?

Aplikace MUNI POMÁHÁ je naprogramována výhradně pro mobilní telefony. Webová verze je v přípravě a budeme informovat ve chvíli, kdy bude připravena k užití. Pokud nemáte chytrý telefon a chcete se zapojit, prosím, napište nám na mail pomoc@muni.cz nebo zavolejte na číslo 775 862 304, děkujeme!

Jak můžu pomoci, pokud nemám chytrý telefon?

1. Zaregistrujte se do naší databáze dobrovolníků

Formulář pro studenty a zaměstnance MUNI (přihlášení přes Office365 zadáním emailu ve tvaru UČO@muni.cz a primárního hesla)

Formulář pro dobrovolníky z řad veřejnosti 

2. Napište nám na mail pomoc@muni.cz nebo zavolejte na číslo 775 862 304.
Zkontaktujeme Vás a projdeme s Vámi typy pomoci, do kterých se můžete hned zapojit. 

Je aplikace určena i těm, kdo pomoc potřebují?

Aplikace je určena výhradně dobrovolníkům. Pokud naopak pomoc potřebujete,  můžete využít jeden z těchto kanálů:

  • Volejte na číslo 549 498 800.
  • Pište SMS se svým jménem na číslo 775 855 633 / 775 855 636 a my se vám následně ozveme.
  • Pište na e-mail pomoc@muni.cz.
  • Klikněte na tlačítko a registrujte se přes formulář:

potřebuji pomoc jako jednotlivec moje organizace potřebuje pomoc

Chci pomáhat, mám staženou aplikaci, co dál?

K vaší dobrovolnické činnosti už chybí jen pár kroků!

1. Vyplňte pečlivě svůj profil. Jen tak pro vás můžeme vybrat žádosti o pomoc, které odpovídají vašim preferencím a budete moci přijímat personifikované notifikace.

2. Prohlédněte si záložku Žádosti o pomoc - najdete zde soupis toho, kde můžete pomáhat. Pokud vás něco zaujme, po rozkliknutí si můžete prohlédnout deaily i se k žádosti přihlásit.

3. Přihlaste se k žádosti - po přihlášení po vás budeme chtít potvrdit prohlášení dobrovolníka, po jeho odsouhlasení najdete u žádosti informace jak postupovat, aby vaše pomoc byla zahájena.

4. V sekci Kde pomáhám uvidíte přehled svých žádostí o pomoc, u každé nám můžete předat zpětnou vazbu a hlavně potvrdit, že už danou činnost vykonáváte.

Pokud si nebude vědět rady, můžete se obrátit na nás a my vám pomůžeme, kontaktujte nás na mail@munipomaha.cz, děkujeme!

 

Proč musím potvrzovat Prohlášení dobrovolníka a co obsahuje?

Před každou novou dobrovolnickou činností je nutné potvrdit, že rozumíte podmínkám, za jakých dobrovolnická činnost probíhá. Především pak, že Masarykova univerzita je pouze zprostředkovatelem mezi vámi a příjemcem pomoci a nemůže garantovat průběh vaší dobrovolnické pomoci.

Prohlášení obsahuje také důležité informace týkající se epidemie koronaviru. Jako dobrovolník nemůžete ohrozit své zdraví, ani zdraví příjemce pomoci, proto může pomáhat pouze ten, kdo je zcela zdráv.

Aktuální znění Prohlášení dobrovolníka:

Tímto se závazně přihlašuji k vybrané žádosti o pomoc a potvrzuji, že jsem ochoten pomoci jako dobrovolník.

Čestně prohlašuji, že jsem trestně bezúhonný a nebyly proti mně zahájeny úkony v trestním řízení. Prohlašuji, že jsem nezamlčel(a) žádné závažné skutečnosti a všechny uvedené informace jsou pravdivé. Jsem si vědom(a), že zamlčením nebo uvedením nepravdivých skutečností bych mohl(a) ohrozit sebe nebo příjemce pomoci.

Beru na vědomí, že Masarykova univerzita je pouze v roli zprostředkovatele. Pomoc poskytuji na vlastní odpovědnost a vše závisí na mé domluvě s příjemcem pomoci.

Prohlašuji, že pokud nebudu moci k výkonu dobrovolnické činnosti nastoupit, odhlásím se nejpozději 36 hodin před výkonem činnosti. Dále se zavazuji postupovat podle pokynů MU, v souladu s hygienickými zásadami, a tak abych neohrozil sebe nebo někoho jiného. Prohlašuji, že jsem si vědom všech rizik souvisejících s výkonem pomoci, a tyto jsem ochoten nést. Prohlašuji, že je mi známo, že na webu www.munipomaha.cz jsou mi k dispozici tyto dokumenty: Kodex dobrovolníka
Manuál dobrovolníka
Desatero dobrovolníka.

COVID-19 opatření

Prohlašuji, že jsem v současné době plně zdravotně způsobilý k účasti na pomoci, nejevím známky akutního onemocnění (například horečka, kašel nebo průjem) a není mi známo, že bych v posledních 14 kalendářních dnech přišel do styku s osobou nemocnou infekčním onemocněním nebo podezřelou z nákazy COVID-19. Současně prohlašuji, že mi nebyla Krajskou hygienickou stanicí nařízena karanténa a že ani nespadám do okruhu osob, jimž by karanténa být nařízena měla. Prohlašuji, že v okamžiku, kdy se výše uvedené změní (změní se můj zdravotní stav, dopadnou na mne karanténní opatření), budu MU neprodleně informovat.

Na Rektorátu MU (Žerotínovo nám. 9, Brno) jsou mi k dispozici ochranné pomůcky - dezinfekce a jednorázové rukavice. Pokud nemám vlastní, může mi být po předchozí domluvě zajištěna i ručně šitá bavlněnou rouška.

Nemám přístup do Google Play ani Apple store, můžu si i tak aplikaci stáhnout do mobilu?

Ano, aplikaci je možné stáhnout přímo přes tento ODKAZ.

Během stahování je nutné v nastavení telefonu povolit stahování aplikace z neznámého zdroje.

Pokud máte potíže se stažením, napište nám na mail@munipomaha.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info