Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ

Naše dobrovolnické centrum vzniklo v březnu 2020, když rektor Martin Bareš v období propukající pandemie covidu-19 vyzval univerzitu a studenty k aktivní pomoci. Od té doby se zapojuje do řešení celospolečenských výzev, jako bylo například ničivé tornádo na jižní Moravě, nebo uprchlická krize způsobená válkou na Ukrajině. Ani v klidnějších časech ale neustáváme v naší činnosti a tvoříme vlastní dobrovolnické programy. Sídlíme v Brně, ale pomoc poskytujeme po celém Jihomoravském kraji i v dalších krajích ČR. Jsme připraveni pomáhat jednorázově i dlouhodobě. Pomoc umíme realizovat kontaktně a v některých případech i online.

Jsme přesvědčeni, že dobrovolnická činnost má svůj obrovský význam v době krize i klidu. Kromě jejího dopadu na okolní svět, kvůli kterému se jí věnujeme, vnímáme i její vliv na dobrovolníky samotné. Věříme, že se jedná o cennou zkušenost, a naší snahou je vytvářet jim takové prostředí, ve kterém je co nejsnadnější se do dobrovolnické činnosti zapojit. Zdánlivě drobná a krátkodobá pomoc ze strany dobrovolníka může být často pro samotného příjemce pomoci mnohonásobně cennější.

Představujeme aplikaci MUNI POMÁHÁ

Aplikace MUNI POMÁHÁ je určena pro všechny dobrovolníky z Masarykovy univerzity i pro veřejnost. Umožňuje určit zájemcům své dobrovolnické preference a získávat notifikace právě ve chvíli, kdy naše dobrovolnické centrum přijme žádost o pomoc, která těmto požadavkům odpovídá.

Využít můžete mobilní nebo webovou verzi aplikace.

mobilní aplikace webová aplikace

Dobrovolnické programy

Naše centrum má několik dobrovolnických programů. Momentálně je pomoc věnována zejména dětem a mládeži v rámci programu Doučování či Letní škola doučování.

Možností, jak se zapojit jinak, je však mnoho. Stačí se podívat do naší aplikace a najít tu pravou příležitost pro vás.

dobrovolnické programy

Jak se zapojit

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info