Dobrovolnické programy

Naše dobrovolnické centrum vzniklo, protože jsme chtěli aktivně bojovat s šířením koronaviru. Pomohli jsme zvládnout první vlnu epidemie a pomáháme zvládnout i tu druhou.

Nově pomáháme i nových oblastech. To, co jsme se naučili, přenášíme na další projekty, které jsou smysluplné pro příjemce pomoci i dobrovolníky.

Boj proti epidemii COVID-19

Od 5. 10. 2020 je Česká republika opět v režimu nouzového stavu. Důvodem je rostoucí počet nakaženým koronavirem i vyšší počet hospitalizovaných. Pomoc potřebují instituce (nemocnice, domovy důchodců) i jednotlivci spadající do ohrožené skupiny obyvatel, tedy především senioři.

Zprostředkování pomoci, která pomůže zabránit dalšímu šíření, udrží v chodu klíčová zařízení, je stále naší hlavní prioritou. Prosíme všechny, kdo mohou pomoci - byť jen třeba jedním nákupem seniorovi, aby se k nám přidali, každý dobrovolník je nyní potřeba. Děkujeme.

Více informací Pomoc při první vlně epidemie

Studentská právní poradna

V návaznosti na koronavirovou právní poradnu, která vznikla na Právnické fakultě MU v březnu a fungovala až do konce nouzového stavu v květnu, zahajuje v říjnu 2020 provoz Právní poradny studentů studentům. 

Dobrovolníci z řad studentů Právnické fakulty nabízí jako dobrovolníci službu svým spolužákům, kteří řeší právní problémy různého charakteru. 

Více informací Koronavirová právní poradna

Inkubátor pomoci

Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ nabízí své zázemí novým dobrovolnickým projektům. Máte nápad, který chcete realizovat, ale něco vám chybí? Máte pocit, že bychom vám mohli pomoc? Dejte nám vědět. Ozvat se nám můžete v případě, že projekt nechcete sami realizovat, ale vidíte ve svém okolí potřebu, která si zaslouží pomoc dobrovolníků. 

Více informací Projekty hledající dobrovolníky

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info