Chci pomáhat

Jste ochotní pomáhat při zvládání epidemie? Hledáme dobrovolníky! Akutně třeba hledáme lidi, kteří umí šít. Ale přihlásit se mohou všichni, kdo chtějí pomoci, například s hlídáním dětí nebo zaopatřováním potřeb seniorů. Potřební jsou také ti, kteří ovládají IT nebo disponují dalšími dovednostmi. Speciální odborné využití máme pro studenty Lékařské fakulty. Stojíme i o mimobrněnské dobrovolníky (i z řad veřejnosti).

Chci se zapojit!
Jak vám to dám vědět?

Studenti a zaměstnanci MU (kromě LF) se mohou přihlásit prostřednictvím tohoto formuláře. Přihlášením přes Office365 (je třeba zadat e-mail ve tvaru UČO@muni.cz) a zadáním primárního hesla.

Studenti Lékařské fakulty se mohou přihlásit zde, máme pro ně speciální využití.

Dobrovolníci z řad veřejnosti se mohou přihlásit prostřednictvím tohoto formuláře.

Součástí formulářů je dotaz na vaše speciální znalosti, prosím nepodceňujte je, aktuálně potřebné je umění šít, ale za pár dní to může být zase jinak. Čím více relevantních informací máme, tím efektivnější pomoc jsme schopni nabídnout.

Akutně hledáme lidi, kteří umějí šít!

Už jsem v databázi dobrovolníků,
co mám dělat dál?

Nebojte se, ve chvíli kdy přijmeme požadavek na pomoc, který vyhovuje vašemu profilu, budeme vás kontaktovat.

Nevíme, jak dlouho bude trvat nouzový stav, vaše pomoc bude potřeba dlouho. Je tedy pravděpodobné, že pokud jsme se na vás zatím neobrátili, v příštích týdnech se to může změnit.

Pomáhat můžete už nyní šířením informací o naší pomoci k nejvíce potřebným skupinám. Vytiskněte si přiložený leták nebo plakát. V obchodech, výdejnách jídel, na autobusových zastávkách máme šanci upoutat pozornost lidí, kteří potřebují pomoc, ale neví, že o ni mohou požádat.

Děkujeme!

Volný pohyb

Výkon komunitní služby spadá pod výjimku z omezení volného pohybu. Dobrovolníci se tedy mohou za účelem výkonu své činnost volně pohybovat a mají i přístup do budov Masarykovy univerzity.

Zásady chování dobrovolníka

Masarykova univerzita v tom není sama!

V Brně i zbytku republiky vzniklo hned několik dobrovolnických iniciativ, do kterých se můžete zapojit: