Hledáme dobrovolníky do nemocnic, na doučování nebo hlídání dětí, pro pomoc seniorům. 

Epidemie Covid-19 opět zesiluje a zdravotnická zařízení i jednotlivci nás potřebují. Zapojte se s námi do pomoci! 

Chci pomoci Potřebuji pomoc Důležité informace

Pomoc ve zdravotnických zařízeních

Obrací se na nás nemocnice, které mají nedostatek lidských sil. Zájem je o dobrovolníky z řad mediků, ale i na jiné méně odborné pozice jako například koordinátora u vstupu k očkování nebo pomoc s administrativou v laboratoři, kde není nutné zdravotnické vzdělání.

Přibývá i zařízení, které nabízejí sociální služby jako domovy důchodců, centra pro seniory, kde je potřeba rovněž z důvodu šíření nákazy nemocí covid-19 posílit personál. Dobrovolníci mohou pomoci zajistit základní chod.

Pomoc v oblasti dopravy

Aby mohli dobrovolníci pomáhat i v lokalitách, odkud nejsou, pomáhají jiní dobrovolníci s jejich dopravou.

Uvádíme zde odpovědi na časné dotazy, ať už jste dobrovolník, který dopravy využívá nebo dobrovolník, který dopravu poskytuje.

Dobrovolníci, kteří dopravu zajišťují májí nárok na proplacení pohonných hmot, za tímto účelem zde najdete Výkaz uskutečněných cest, který je nutné pro proplacení vyplnit.

FAQ Výkaz uskutečněných cest

Doučování žáků ZŠ a studentů SŠ

Zájem o doučování je stále velký. Distanční výuka způsobilo mnoha žákům velké problémy, se kterými do teď bojují. Nejtíživější je situace pro žáky se speciálními potřebami nebo ze znevýhodněného sociálního prostředí. Aktuálně v naší aplikaci evidujeme řadu žádostí o pomoc. 

Doučování nemusí vždy probíhat kontaktně, v řadě případů je možné doučovat online. Zároveň se domníváme, že doučování nemusí být pouze doménou studentů pedagogické fakulty. V případě žáků prvního stupně základní školy bez speciálních potřeb se může jednat o zajímavou zkušenost pro každého dobrovolníka. Kdo si chce doučování vyzkoušet, ale nemá zkušenosti, může absolvovat náš e-learningový kurz, který poradí, jak s doučováním začít.

NÁSTROJE PRO ONLINE DOUČOVÁNÍ Doučování E-learningový kurz pro dobrovolníky

Pomoc ohroženým skupinám obyvatel a lidem v karanténě

Řada seniorů se oprávněně obává vycházet z domu, aby si nakoupili nebo vyzvedli léky. Jedná se často o osoby s oslabenou imunitou nebo trpící jinou nemocí, která by mohla v případě nákazy koronavirem způsobit komplikace. 

Jsme rádi, že lidem, kteří neví, na koho jiného se obrátit, nabízíme pomocnou ruku. Píšeme to často, ale je to tak, i malý nákup je pro řadu lidí obrovskou pomocí. Řada seniorů a lidí v karanténě trpí také nedostatkem lidského kontaktu a hledají dobrovolníky, kteří jsou ochotni si s nimi zatelefonovat a popovídat.

linky pro seniory cvičení pro seniory

Pomoc v podobě informací

Někdy je člověk schopen si pomoci sám, ale potřebuje vědět, kde hledat a kam se podívat. Připravili jsme pro vás přehled důvěryhodných zdrojů a několik praktických tipů.

namíchejte si vlastní dezinfekci informace o rouškách a respirátorech jak dezinfikovat respirátor a brýle zásady větrání místností

Další formy pomoci

Epidemie covidu-19 způsobuje často nevídané situace a překážky. Ať už jsou jakékoliv, snažíme se je pomoci překonat. Někdy potřebuje babička vysvětlit jak skypovat, jindy někde chybí ochranné pomůcky. Někdo potřebuje pomoc psychologa, jiný právní radu. 

Pokud potřebujete pomoc, neváhejte se na nás obrátit. 

Pokud naopak pomoc nabízíte, dejte nám vědět, co všechno umíte a v jakých oborech se orientujete. Jsou to pro nás důležité informace.

potřebuji pomoc chci pomoci

Pomáhat může každý

Nezáleží na tom, jestli jste student Masarykovy univerzity nebo ne. Naše dobrovolnické centrum je otevřené i veřejnosti. Řada žádostí o pomoc nevyžaduje žádné speciální znalosti nebo dovednosti, stačí chuť pomáhat.

Stejně tak platí, že se můžete zapojit, ať už se nacházíte kdekoliv v České republice, přijímáme žádosti o pomoc i z jiných míst než z Brna. 

Důležité je však při každé činnosti dodržovat pravidla, aby nebyl ohrožen dobrovolník ani příjemce pomoci.

Pravidla pomoci COVID 19 Kodex dobrovolníka Dobrovolnické desatero Manuál dobrovolníka

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info