Skupinové doučování Klubík

Potkávat se a společně zažívat, že učení může být zábava. Podpořit v cestě za vzděláním ty, kteří na ní potřebují průvodce. Trávit čas výukou i hrou.

Proč to děláme

Skupinové doučování má spoustu výhod! Při doučování kolem sebe máš spoustu dalších dobrovolníků a také organizátorky z MUNI POMÁHÁ a Katedry sociální pedagogiky Pedagogické fakulty, které za tebe vyřeší všechny organizační věci. Proto se nemusíš bát, že s dětmi zůstanete sami. Jsme v tom společně a společně tvoříme doučovatelskou komunitu, ve které si každý pomáhá. Má to smysl. 💙​

Jak Klubík funguje

Scházíme se pravidelně každý čtvrtek odpoledne na Pedagogické fakultě (Poříčí 31). Společně se domluvíme na tom, jak bude doučování pokračovat a nachystáme si materiály, které jsou k doučování potřeba a rozdělíme si děti. Klubík funguje během celého školního roku, můžete se proto zapojit i na dva semestry. Více informací o fungování Klubíku je k dispozici na stránce s častými dotazy.

Aktuální semestr 

Tento semestr budeme doučovat 27. 2. – 15. 5. 2025, ale potkáme se už o týden dřív! Přijďte na informační schůzkuvzdělávací workshop 20. 2. Řekneme si všechny důležité informace a seznámíme vás s prací s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí a zodpovíme všechny vaše dotazy. Samotné doučování je potom rozděleno do dvou skupin:

  • Mladší děti: 15 – 17 hodin
  • Starší děti (příprava na přijímací zkoušky): 14 – 17 hodin

Doučující přicházejí o trochu dřív a zůstávají na společný debrief. Pokud se k nám chcete přidat, přihlaste se v aplikaci k příležitosti Skupinové doučování Klubík. Těšíme se na vás!

Jaké děti doučujeme

Většinou jde o děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Ale nedělej si předsudky, tyto děti jsou velmi zvídavé, hravé a ochotné cokoliv tvořit! Doučujeme žáky 2. stupně základní školy, většinou ve třech skupinách (mladší, starší a deváťáky, které systematicky připravujeme na přijímací zkoušky).

Snažíme se jim pomoci s jejich aktuálními strašáky ze školy a ukázat jim, že žádné cíle nejsou nemožné!

„Mně se líbilo, že mám pěkný známky. Moc všem děkuji. Mám vás všechny rád.“

dítě

„Líbilo se mi doučování, hraní, zajímavosti, co jsem se dozvěděl. A můj doučovatel dostane jedničku s hvězdičkou, protože mě vysekal ze dvou trojek na výzo!“

dítě

„Hezký den, jménem svého syna a svým jménem vám chci poděkovat za zajímavé hodiny, získané znalosti a pozornost, kterou jste věnovali. Po domluvě jsme se se synem rozhodli, že do kroužku bohužel nadále chodit nebude, protože v ten den a hodinu se konají hodiny biologie, jejíž znalosti bude potřebovat na střední škole. Ještě jednou děkujeme a přejeme vše dobré.“

maminka

„Já jsem vám mnoho krát vděčná a děkuji za Mikuláše.“

maminka

„Dobrý den, ráda bych poděkovala Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, která letos již druhým rokem poskytuje v rámci asistentské praxe doučování našim asi 20 žákům. Jde o skvělý projekt, který si chválí nejen samotné děti, ale i jejich rodiče. U všech žáků naší školy došlo k zlepšení studijních výsledků a posílení jejich sebevědomí. Děti si chválí přístup studentů, kteří využívají moderní technologie. Jejich výuka je moderní, interaktivní a reaguje na aktuální potřeby. Navíc studenti žákům naslouchají, vybudovali si dobrý vzájemný vztah, takže se na ně naše děti nebojí obrátit v případě jakýchkoli nejasností, což je ve škole někdy problém, protože děti často před učiteli tají to, co jim nejde.“

učitelka

„Díky Klubíku jsem si vyzkoušela doučovat různé děti s různými problémy. Tato praxe byla komplexní. Museli jsme reagovat na konkrétní situace a problémy dětí. Myslím si, že to byla skvělá zkušenost do praxe.“

studentka

„V Klubíku bylo spoustu dětí s různými kulturními identitami ale nikdy jsem to nevnímal jako překážku nebo problém. Spíše jako výhodu a obohacení.“

dobrovolník

„Celkově mám z těchto praxí dobrý pocit, a to jsem si jich upřímně bála. Pocitu bezpečí mi pomohlo zázemí naší fakulty a odborného týmu z MUNI POMÁHÁ, který bych také chtěla ocenit. Tato činnost mi dává smysl.“

studentka

„Naučila jsem se také lépe s dětmi komunikovat. Vyzkoušela jsem různé aktivity a metody učení. Vždy jsme se s kolegy sešli, řekli si jak se máme, poté jsme si rozdělili děti. S dětmi jsme si vždy zahráli nějaké úvodní aktivity a pak se pustili do učení, které jsme i nadále kombinovali s různými aktivitami.“

dobrovolnice
Předchozí Následující

Kontakt

Pokud vás ke Klubíku cokoliv zajímá, napište nám na mail pomoc@muni.cz.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info