Skupinové doučování Klubík

Potkávat se a společně zažívat, že učení může být zábava. Podpořit v cestě za vzděláním ty, kteří na ní potřebují průvodce. Trávit čas výukou i hrou.

Co je to Klubík?

Klubík je jednou z aktivit, skrze kterou se snažíme věnovat dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Skupinka žáků druhého stupně pravidelně dochází na Pedagogickou fakultu, kde se jich ujímají dobrovolníci z řad studentů MUNI a pomáhají jim s učivem. Pokud jste studenti PED MUNI, můžete si tímto způsobem splnit povinné praxe, ale doučovat mohou bez obav i studující nepedagogických oborů.

Klubík může také být vhodnou dobrovolnickou příležitostí pro ty z vás, které vás láká doučovat, ale necítíte se na to, docházet pravidelně do rodiny. Díky tomu, že v našem pojetí doučování probíhá ve skupině, můžete se s ostatními dobrovolníky kdykoliv poradit a navzájem se inspirovat.

Klubík v semestru podzim 2023

Klubík se bude konat každý čtvrtek v prostorách Pedagogické fakulty (Poříčí 31) od 14 do 17 hodin. První setkání proběhne 12. října 2023. Klubík bude trvat do konce semestru, ve zkouškovém období se nedoučuje.

Než se doučování naplno rozběhne, rádi bychom se s přihlášenými dobrovolníky seznámili a předali jim do začátku pár dobrých rad, které věříme, že budou v průběhu roku užitečné. Proto se společně sejdeme již 5. října na workshop o doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí a přípravnou schůzku.

Činnosti

Velkou část času stráveného na Klubíku věnujeme doučování. Děti potřebují pomoct nejčastěji s matematikou, češtinou a v menší míře i s dalšími předměty. Kromě doučování s dětmi realizujeme i různé volnočasové a relaxační aktivity.

Klubík jako praxe nebo dobrovolnický předmět

Klubík lze uznat jako asistentskou praxi na PED MUNI (momentálně plná kapacita). Pokud si nepotřebujete splnit povinnou praxi, lze dobrovolnictví na Klubíku uznat jako jeden z dobrovolnických předmětů DOBRO_ARTS, Ped_Dobro, ESF_Studentská dobrovolnická čin.. Přihlaste se v aplikaci MUNI POMÁHÁ k žádosti o pomoc označené jako Skupinové doučování Klubík.

Můžete se těšit na:

  • Tým nadšených doučujících
  • Skupinové doučování v bezpečném prostředí Pedagogické fakulty MUNI
  • Prostor, ve kterém se můžete od ostatních dobrovolníků čerpat zkušenost i inspiraci
  • Podporu týmu MUNI POMÁHÁ a PED

Kontakt

Pokud vás ke Klubíku cokoliv zajímá, napište nám na mail pomoc@muni.cz.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info