Skupinové doučování Klubík

Potkávat se a společně zažívat, že učení může být zábava. Podpořit v cestě za vzděláním ty, kteří na ní potřebují průvodce. Trávit čas výukou i hrou.

Co je to Klubík?

Klubík je jednou z aktivit, skrze kterou se snažíme věnovat dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Skupinka žáků druhého stupně pravidelně dochází na Pedagogickou fakultu, kde se jich ujímají dobrovolníci z řad studentů MUNI a pomáhají jim s učivem. Pokud jste studenti PED MUNI, můžete si tímto způsobem splnit povinné praxe, ale doučovat mohou bez obav i studující nepedagogických oborů.

Klubík může také být vhodnou dobrovolnickou příležitostí pro ty z vás, které vás láká doučovat, ale necítíte se na to, docházet pravidelně do rodiny. Díky tomu, že v našem pojetí doučování probíhá ve skupině, můžete se s ostatními dobrovolníky kdykoliv poradit a navzájem se inspirovat.

Klubík v semestru jaro 2024

Klubík se bude konat každý čtvrtek v prostorách Pedagogické fakulty (Poříčí 31) od 14 do 17 hodin. První doučovatelské setkání v jarním semestru proběhne 22. února 2024. Klubík bude trvat do konce semestru, ve zkouškovém období se nedoučuje.

Většina doučujících v Klubíku pokračuje už z předchozího semestru, ale místo pro nové tváře máme, přidejte se, stačí se přihlásit v naší aplikaci k žádosti o pomoc Skupinové doučování Klubík. Pro všechny nabízíme i průběžné supervize, vzdělávací workshopy a na místě bude vždy organizační tým, který je ochotný kdykoli pomoci. Máte nějaké obavy nebo otázky? Neváhejte se ozvat, jsme tu pro vás a rádi vše zodpovíme. 

Činnosti

Velkou část času stráveného na Klubíku věnujeme doučování. Děti potřebují pomoct nejčastěji s matematikou, češtinou a v menší míře i s dalšími předměty. Kromě doučování s dětmi realizujeme i různé volnočasové a relaxační aktivity.

Klubík jako praxe nebo dobrovolnický předmět

Klubík lze uznat jako asistentskou praxi v rámci bakalářského studia na PED MUNI, pro více informací se obraťte na koordinátorku praxí na mail doucovaní@ped.muni.cz. Pokud si nepotřebujete splnit povinnou praxi, lze dobrovolnictví na Klubíku uznat jako jeden z dobrovolnických předmětů DOBRO_ARTS, Ped_Dobro, Ped_Doučování dětíESF_Studentská dobrovolnická činnost. Přihlaste se v aplikaci MUNI POMÁHÁ k žádosti o pomoc označené jako Skupinové doučování Klubík.

Můžete se těšit na:

  • Tým nadšených doučujících
  • Skupinové doučování v bezpečném prostředí Pedagogické fakulty MUNI
  • Prostor, ve kterém se můžete od ostatních dobrovolníků čerpat zkušenost i inspiraci
  • Podporu týmu MUNI POMÁHÁ a PED

Kontakt

Pokud vás ke Klubíku cokoliv zajímá, napište nám na mail pomoc@muni.cz.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info