Ohlasy na pomoc našich dobrovolníků

Pomoc dobrovolníků v souvislosti s pandemií koronaviru už využili stovlky jednotlivců a desítky organizací. Děkujeme za pozitivní zpětnou vazbu, kterou od vás dostáváme! Nebojte se prosím i vy další říci o pomoc.

Jak jsme pomáhali při první vlně epidemie

"Ráda bych, abyste věděli, že si vaší činnosti, stejně jako činnosti desítek a stovek kolegů, vážím a naplňují mě optimismem a dojetím. Sama jsem absolventkou Masarykovy univerzity a toto jsou chvíle, kdy jsem na svoji alma mater nesmírně hrdá. Na to, jak rychle, flexibilně a ochotně její členové napříč fakultami zareagovali na hrozbu pandemie a nabídli své kapacity k tomu, abychom ji jako společnost zvládli. Často si vzpomenu, jak jsem se ušklíbala nad zdánlivě prázdnými frázemi pronášenými při různých projevech a promocích. Ty se však nyní, ve chvílích strachu a krize, převtělily do zcela konkrétních výstupů a mě dochází slova, která by pojmenovala, jak moc si cením toho, co děláte pro druhé."

Tereza P.

"Včera jsem měla ve schránce (bydlím v Masarykové čtvrti) letáček s nabídkou pomoci od dobrovolnické sítě MU. Chci vám napsat, že jste mě udělali velkou radost a také mě hodně uklidnilo , že kdybych potřebovala, mám se kam obrátit. Chci vám napsat, že i když mám své skvělé děti a nejsem nad hrobem (teprve mladá seniorka), i tak stejně je vědomí, že existujete, obrovská podpora!"

Hana H.

"Byla jsem telefonicky informována, že po 12 hod. mi bude dovezena ochranná rouška. Moc za tuto pomoc děkuji, docela určitě mi usnadní život. Děkuji MU za všechny aktivity."

Jarmila O.

"V tomto období koronakrize jsem zažádala vaši univerzitu o studentskou výpomoc. Jsem samostatně žijící seniorka, která vaši nabídku uvítala.
Ještě týž den se mi přihlásila  sl. Maruška, která mi nyní poskytuje výpomoc i nad dohodnutý rámec (tu přidá jablíčko, zavařeninu, vitamíny).
A aby toho nebylo málo, zapojila i svého přítele Roberta, který mi zase pomáhá s počítačem.
Takže jim oběma i vaší univerzitě ještě jednou děkuji."

Jana S.

"Srdečný dík. Jste skvělí! Moc si vážím toho, jak skvěle fungujete. Již jsme hovořili přímo s jedním z dobrovolníků. Děkujeme a těšíme se na spolupráci."

Ved. lékař Domacího hospice sv. Lucie Brno

"Ráda bych poděkovala za služby které teď vykonáváte, dostala jsem dnes krásné růžové roušky a vím že bych v případě potřeby mohla žádat i další pomoc. Tím se necítím sama a za to vědomí vám moc moc moc děkuji. Pac a pusu všem."

Jana G.

"Je mi 75 let a žiji s manželem v Brně, ve Fišově ulici. Obrátila jsem se na váš inzerát, který jsem našla na stromě v parku Lužánky, kam chodíme venčit našeho jezevčíka. Během velmi krátké doby se mi ozvala jedna studentka dobrovolnice, která bydlí v blízkosti – rovněž ve Fišově ulici, což je úplně ideální. Chtěla jsem vám touto cestou moc a moc poděkovat, neb si toho velice vážím. Zmíněná studentka je velice příjemná a ochotná mladá žena. Protože patříme – bohužel – k té nejrizikovější skupině, obáváme se chodit do míst, kde se soustřeďuje více lidí, jako např. v obchodních domech. Uvítali jsme tudíž možnost donesení drobného nákupu nebo vyvenčení pejska."

Zdenka F.

"Mnohokrát děkuji za zprostředkování pomoci a hlavně za všechno, co MUNI činí! Jsem pyšná na to, že jsem dlouholetou posluchačkou U3V právě na této univerzitě. Od počátku s radostí sleduji, jak je MUNI v čele studentských i odborných aktivit. Přeji Vám hodně sil, energie a také dobrých zkušeností (kromě těch ostatních) s námi ostatní. Kéž si rozumíme a pomáháme vzájemně."

Milena P.

Potřebujete také pomoc? Ozvěte se nám!

Stovky dobrovolníků z nejrůznějích oborů jsou připraveni pomáhat v mnoha různých situacích.
Můžeme pomoci i vám!

Jak vám můžeme pomoci

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info