MUNI pomáhá Ukrajině

Masarykova univerzita v reakci na situaci na Ukrajině organizuje pomoc pro ukrajinské studenty, akademiky a jejich rodiny.

Na této stránce najdete důležité informace, ať už pomoc potřebujete, nebo ji nabízíte.

Finanční pomoc

Masarykova univerzita v reakci na situaci na Ukrajině vypsala finanční pomoc určenou na vzdělávací a humanitární účely.

Dosud pomohlo 797 dárců částkou

1 322 743 Kč

Chci darovat

Materiální sbírky

Sběrná místa se momentálně nacházejí: Vesna - ženský vzdělávací spolek a Tržnice Brno. Sběrné místo na BVV v pavilonu G1 funguje jako nábytková banka.

Sledujte, prosím, aktuální potřebu materiální pomoci, vybírané věci se každým dnem mění. Souhrnné podrobnosti najdete na Facebooku nebo Instagramu iniciativy Brno pro Ukrajinu.

Krizová linka

Zasáhla vás válka na Ukrajině? Filozofická fakulta MU spustila krizovou linku psychologické pomoci pro všechny, které zasáhla válka na Ukrajině, bez ohledu na národnost.

Základy krizové intervence

Pedagogická fakulta MU připravila přehledný dokument, který shrnuje zásadní informace o tom, jak zprostředkovat první psychickou pomoc a podporu osobám, které byly zasaženy válkou na Ukrajině.

Jak mluvit (nejen) s dětmi o válce

Útok na Ukrajinu nastoluje kromě řady praktických otázek i nejistotu, jak o válce mluvit s dětmi a dospívajícími. Katedra psychologie Fakulty sociálních studií MU připravila konkrétní doporučení a odpovědi na nejčastější otázky.

Česko-ukrajinský překladač

Chcete udělat ještě jeden malý krok navíc? Využijte překladač a komunikujte v ukrajinštině.

SLAVU - Studentská lidskoprávní asistence válečným uprchlíkům

Studentská iniciativa SLAVU nabízí možnost jak se připravit a dovzdělat v oblasti azylového a migračního práva. Na youtube najdete záznam z jejich první přednášky. Je možné, že v budoucnu bude v této oblasti pomoc potřeba. Žádosti o pomoc naleznete v naší aplikaci.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info