MUNIpomaha.cz  |  9. 4. 2022, 10:36

MUNI POMÁHÁ oslavilo 2. narozeniny

Naše dobrovolnické centrum oslavilo 13. března druhé narozeniny. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se s námi zapojili do pomoci za celou dobu našeho fungování. Za tuto dobu se MUNI POMÁHÁ posunulo mílovými kroky a my sami mu přejeme stejné úspěchy a stejně skvělé dobrovolníky, jako doposud ♥ Do jakých aktivit a komu všemu naše dobrovolnické centrum prostřednictvím svých skvělých dobrovolníků pomohlo, si můžete přečíst v článku.

Pomáháme Ukrajině

Již od začátku konfliktu se naši dobrovolníci zapojují do pomoci různým institucím a subjektům, jedním z nich je i Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU). O své dobrovolnické zkušenosti z tohoto místa se podělil náš dobrovolník.
V aplikaci MUNI POMÁHÁ teď nejčastěji přibývají žádosti o tlumočnictví a překlady z ukrajinského jazyka nebo třeba asistenci pro ukrajinské děti ve školách. Sledujte tedy prosím pečlivě aplikaci a žádosti, které v ní budou přibývat. Děkujeme!

Školy volají o pomoc!

Do škol přichází více dětí uprchlíků z Ukrajiny a školy nedokáží pokrýt tyto náhlé příbytky dětí ve škole. Proto potřebují vás, dobrovolníky doučovatele, kteří by jim s výukou pomohli. V aplikaci MUNI POMÁHÁ se již teď hromadí výběr škol. Pokud vás tato nabídka zaujala a chcete pomoci tam, kde je to teď opravdu nejvíce potřeba, hlaste se v aplikaci! A máte-li pocit, že na doučování dětí z Ukrajiny nemáte dostatek zkušeností nebo kompetencí, zúčastněte se v pátek 8. 4. online webináře Specifika vzdělávání žáků z Ukrajiny, který pořádá PdF.

Buď připraven, vyplň si profil

Prosíme všechny dobrovolníky, aby si co nejpečlivěji vyplnili svůj profil, protože díky tomu vám můžeme posílat přesně ty žádosti, které vám padnou. Zároveň je to pro nás v nynější situaci důležitý ukazatel pro případy, kdy hledáme dobrovolníky se specifickými znalostmi a schopnostmi. Jak s aplikací pracovat od vaší registrace až po ukončení dobrovolnické činnosti se dozvíte v našem videu.

 

Materiální sbírky pro Ukrajinu

Děkujeme všem, co přispěli do materiální sbírky, která proběhla v tomto týdnu na Rektorátu a Kampuse MU. Pokud jste nestihli přispět, tak nezoufejte, další sběrná místa v Brně jsou dále v provozu, sledujte stránky Brno pro Ukrajinu, kde najdete jejich aktuální seznam i to, co je nejvíce potřeba. O sbírce si můžete přečíst v článku zde.

Sbírka výtvarných potřeb a materiálu

Katedra výtvarné výchovy PdF MU má stále vyhlášenou sbírku základních výtvarných potřeb a materiálu. Více informací najdete v článku.

Finanční pomoc

Chcete pomoci, ale nemáte dostatek času na vykonávání dobrovolnické činnosti? MU má stále spuštěnou finanční sbírku na humanitární a vzdělávací účely. Více informací naleznete na stránkách MUNI POMÁHÁ.

Možnost supervizní podpory

Spolek TUDYTAM nabízí online supervizní podporu pro dobrovolníky aktivně zapojené do řešení migrační krize v souvislosti s konfliktem na Ukrajině. Supervize je určena ke zvládání vysoké zátěže, odložení emocí, zastavení se, zpracování obtížných nebo emočně vyčerpávajících momentů či jen k prostému sdílení v důvěrném prostoru. Více informací najdete přímo na jejich stránkách.

Pro nové dobrovolníky

Pro aktuální informace sledujte náš Facebook, Instagram a připojte do dobrovolnické skupiny MUNI POMÁHÁ Dobrovolníci. Důležité informace k vašemu dobrovolničení jako je např. Dobrovolnické desatero nebo Kodex dobrovolníka naleznete také na stránkách MUNI POMÁHÁ.

Aktivní profil

Pokud chcete pomáhat, nezapomeňte si aplikaci v hlavní liště aktivovat. Pokud profil aktivovaný nemáte, nebudou vám chodit notifikace na poptávky, které sedí vašemu profilu nebo jsou akutní.

Máte aplikaci, stali jste se dobrovolníky, ale nechodí Vám nabídky dobrovolnických činností, do kterých byste se mohli zapojit? Aktivujte si svůj profil v sekci „Můj profil“ a budeme vám zasílat notifikace s takovými žádostmi o pomoc, které sedí k vašemu profilu nebo jsou akutní. Když nebudete mít možnost dobrovolničit, můžete si kdykoliv profil deaktivovat.

 

Kurz krizové intervence na PdF

Na PdF proběhnou v průběhu dubna celkem 4 kurzy na téma Úvod do krizové intervence a práce s lidmi s válečnou zkušeností! Kurz je určen pro dobrovolníky pomáhající ukrajinským uprchlíkům nebo pro ty, kteří se s nimi setkávají v rámci své profese. Kapacita je 20 osob/termín a kurz bude pro účastníky zdarma! Registrovat se můžete na odkazu zde.

Dobrovolnictví za kredity

Chybí vám kredity a přemýšlíte, jak je co nejvíce smysluplně nahnat? Můžete si zapsat předměty, které vám uznají tvoji dobrovolnickou činnost! Na filozofické fakultě si můžete zapisovat předmět FF: DOBRO_ARTS Dobrovolnictví a na fakultě sociálních studií FSS:PSYb2250 Studentská dobrovolnická praxe. Předměty jdou zapsat i uznat zpětně. Můžete tak svou dobrovolnickou činnost udělat užitečnou nejen pro příjemce pomoci, ale také pro vás!

Informační dobrovolnická schůzka

Brzy chystáme online dobrovolnickou informační schůzku, na které vám chceme předat to nejdůležitější z aktuálního dění u nás, ale také dát prostor vám na případné otázky. O termínu budeme informovat prostřednictvím aplikace v sekci Novinky a události. Těšíme se na společné setkání 💙.

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram