MUNIpomaha.cz  |  13. 11. 2020, 18:56

V pátek 13. března vzniklo dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ, dnes je to už 8 měsíců

Před osmi měsíci jsme začali organizovat pomoc dobrovolníků Masarykovy univerzity. Společnými silami jsme pomohli zvládnout první vlnu epidemie a nyní pomáháme zvládnout tu druhou. Děkujeme vám! Jste skvělí, díky vám MUNI pomáhá.

Od začátku října se do pomoci zapojilo přes 600 z vás, pomáháte desítkám institucí a stovkám jednotlivců. Nové žádosti o pomoc ale stále rychle přibývají. Všechny najdete v naší mobilní aplikaci MUNI POMÁHÁ.

Kurzy ošetřovatelství pro dobrovolníky

Chcete pomáhat v zařízení sociálních služeb a nemáte zkušenosti? Český Červený kříž organizuje kurzy, ve kterých se dobrovolníci naučí potřebné základy. Tyto kurzy probíhají po celé ČR, více informací naleznete ZDE. Kurz ošetřovatelství spustila také iniciativa chcipomoct.cz, která ke kurzům využívá také prostory LF MU. Podrobné informace naleznete ZDE. První kurz v prostorách LF MU proběhne 20.11. a přihlásit se na něj můžete také prostřednictvím mobilní aplikace MUNI POMÁHÁ.

 

Zdokumentujte svou pomoc s aplikací iReportér

Ač to nemusí být na první pohled zřejmé, je velice důležité zaznamenávat dobrovolnickou pomoc a informovat o ní. Jedná se o materiály, které inspirují k pomoci ostatní a zároveň ukazují, s čím a jak dokážeme pomoci.  Ve spolupráci s platformou Atlas 21, která se věnuje dokumentaci pomoci v době koronavirové krize a Českou televizí Vás prosíme o zapojení se do dokumentace dobrovolnictví pomocí aplikace iReportér. Moc děkujeme!

Setkejte se s námi online

Vždy v několika termínech pořádáme informační schůzky pro dobrovolníky, kde máte možnost se zeptat na cokoliv, co vás zajímá a vyslechnout zkušenosti druhých. Aktuální termíny najdete v aplikaci MUNI POMÁHÁ. Těšíme se na vaše dotazy, komentáře, zpětnou vazbu.

Studentka FF píše diplomovou práci na téma dobrovolnictví a hledá dobrovolníky pomáhající v sociální oblasti

Eliška Zálešáková realizuje výzkum zaměřený na cestu k dobrovolnictví v době mimořádných opatření. Bude probíhat formou rozhovorů, vzhledem k situaci pravděpodobně online. Rozhovory se zaměří na různé otázky spojené s vaším dobrovolnictvím. Ve výzkumu budou dodržována všechna etická pravidla tak, aby byla zachována vaše anonymita. Studentka bude velmi vděčná, pokud se rozhodnete zapojit.

Jediným kritériem pro vaši účast ve výzkumu je, abyste se ve své dobrovolnické činnosti zaměřoval/a na pomoc v sociální oblasti. Výzkum tedy není vhodný například pro studenty medicíny, kteří působí v nemocnici. Prosím zájemce, aby psali Elišce na školní e-mail: 463664@mail.muni.cz. Můžete se ozvat i v případě, že se budete potřebovat zeptat na další podrobnosti o výzkumu. Děkujeme!

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram