MUNIpomaha.cz  |  31. 10. 2022, 13:40

Zapoj své superschopnosti

Ať už jsi zkušený dobrovolník nebo čekáš na svou první dobrovolnickou příležitost, využij své superschopnosti a zapoj se do některé z dobrovolnických aktivit. Příležitostí je v naší aplikaci spousta a určitě najdeš nějakou, která ti sedne a bude tě zároveň rozvíjet.

Kde se teď můžeš zapojit?

Chcete pomoci tam, kde je to aktuálně nejvíce potřeba? Výborně! Momentálně hledáme nejvíce dobrovolníků na doučování a na posílení personálu základních škol. Poptávky o pomoc jsou opravdu různorodé! Můžete se zapojit do pomoci dětem i dospělým, věnovat se dětem s odlišným mateřským jazykem, pracovat individuálně i v kolektivu. V naší aplikaci najdete také několik poptávek od klientů Ligy vozíčkářů. Můžete si tak vyzkoušet práci s touto cílovkou a zároveň mít podporu přímo od Ligy vozíčkářů.

MUNI POMÁHÁ se stalo partnerem Hnutí Brontosaurus

MUNI POMÁHÁ je již oficiálním partnerem Hnutí Brontosaurus! Naše spolupráce začala při humanitární pomoci oblastem zasažených tornádem a velmi si vážíme toho, že pokračuje doteď. A věříme tomu, že nás společně čekají velké věci v enviromentální oblasti 💚
Vy se již od listopadu můžete zúčastnit série seminářů, která vám poodhalí, jak se zapojit do řešení enviromentálních výzev současnosti, jak pečovat o přírodu a krajinu a mnoho dalšího. První ze seminářů budeme hostit na naší půdě my, tak neváhej!

 

Víkendovky jsou zpět! Pojeďte s námi sázet stromy na jižní Moravu.

S příchodem podzimu se opět spojujeme s Hnutím Brontosaurus a vyrážíme na jižní Moravu! Pokud se chcete znovu zapojit do víkendové pomoci, poznat skvělé lidi se zápalem a vyplnit čas něčím, co má fakt smysl, zabookujte si termín 4.-6.11.! Od pátku večer 4.11. do nedělního poledne 6.11. nás čeká výsadba stromů v Moravské Nové Vsi a Mikulčicích. Celá akce je navíc částečně vzdělávací – součástí bude kurz výsadby ovocných stromů! Nabyté znalosti pak převedeme do praxe a vše si vyzkoušíme. Ubytování i strava budou zajištěny. Ačkoliv je tento pobyt placený, pokud se rozhodnete jet, uhradíme vám ho my! Pokud máte zájem se zúčastnit, vyplňte prosím formulář. Více informací o akci naleznete zde.

MUNI POMÁHÁ převzalo v Barceloně cenu za internacionalizaci

MUNI POMÁHÁ získalo ocenění Evropské asociace pro mezinárodní vzdělávání za internacionalizaci. Byl oceněn inspirativní přístup MU k oběma celospolečenským změnám – pandemii koronaviru i války na Ukrajině. Vyzvednuta byla především pomoc směřující k zahraničním studentům. Ceny si velmi vážíme a máme z ní radost, velký dík však patří hlavně vám, našim dobrovolníkům! Děkujeme za vaši motivaci a pomoc při každé krizi, bez vás by to nešlo a jste pro nás každodenní inspirací. Více si o ocenění můžete přečíst v článku.

Proběhlo setkání s dobrovolníky, kteří se účastnili Letní školy doučování

11.10. se uskutečnilo setkání dobrovolníků z Letní školy doučování! Po celou dobu panovala skvělá atmosféra. Vzpomínali jsme na naše společné zážitky z léta, bavili jsme se o tom, co jsme se sami na Letní škole naučili a přemýšleli o dalším ročníku. Hlavně jsme si užívali, že můžeme být po čase zase spolu a sdílet nejenom zážitky z Letní školy doučování.

 

Akce Koláč pro Hospic se účastnilo i MUNI POMÁHÁ

Ve středu 5.10. se na Kampusu a Rektorátu MU konala akce Koláč pro Hospic. Do akce pořádané Diecézní Charitou Brno se na těchto místech zapojili zaměstnanci i dobrovolníci MUNI POMÁHÁ. Sbírka probíhala po celém Brně, ale také v přilehlých obcích. Celý výtěžek tedy 2 395 000 korun putoval na chod Hospice sv. Alžběty. Všem, kteří pomohli s chodem stánků na MU i těm, kteří přispěli, děkujeme! O celém průběhu sbírky si můžete přečíst zde.

Probuď svou kariéru 10. listopadu v Domě umění města Brna

Co by Tě v životě opravdu bavilo dělat? Spoustu činností si můžeš vyzkoušet s námi v rámci dobrovolnictví. Pokud ale v nabídce nemáme takovou žádost o pomoc, která by tě lákala a mohla tě profesně posunout, potom běž obhlédnout příležitosti na veletrh JobChallenge. Ten se po dvou letech v onlinu vrací zpátky s fyzickými stánky a více než pěti desítkami různých firem, se kterými se budeš mít možnost pobavit 10. listopadu v příjemných prostorách Domu umění města Brna.

Jedná se již o 16. ročník veletrhu, který i letos společně organizují MUNI, MENDELU a VUT. Firmy se už těší, až poznají mladé talenty a potenciální kolegy z řad studentů a absolventů. Nebude chybět bohatý doprovodný program, soutěže a drobný dárek pro každého návštěvníka. Bezplatná registrace na veletrh zpřístupní možnost přihlášení se na exkluzivní workshopy přímo od firem, či speciální edukační obsah. Celý veletrh je zdarma. Kariérní centrum se na viděnou! Více se dozvíš na webu nebo na FB události.

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram