MUNIpomaha.cz  |  14. 2. 2023, 11:03

Únorový newsletter z MUNI POMÁHÁ

Pozdravy z MUNI POMÁHÁ

Milé dobrovolnice, milí dobrovolníci, posíláme vám první newsletter MUNI POMÁHÁ v roce 2023. Rádi bychom vám do tohoto roku dodatečně popřáli hodně chuti do života, málo starostí a hlavně zdraví! Věříme, že i letos bude mít dobrovolnictví ve vašem životě své místo a přinese vám nejen dobrý pocit z pomoci, ale také nové zkušenosti a příležitost být součástí naší dobro komunity 💙💙💙.

A pokud se chcete ještě trochu ohlédnout zpět, přečtěte si zde, jaký byl rok 2022 s MUNI POMÁHÁ.

Pravidelné skupinové doučování

Chcete doučovat přímo na Masarykově univerzitě? Ve spolupráci s Katedrou sociální pedagogiky Pedagogické fakulty MUNI připravujeme pravidelné skupinové doučování neboli Klubík. Doučování se bude konat na pedagogické fakultě od března každý čtvrtek od 14.00 do 17.00 hodin a bude určené pro děti 2. stupně ZŠ. Pokud se chcete zapojit, přihlaste se pomocí naší aplikace, kde najdete i více informací.

Workshop Specifika doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí

Pokud chcete začít s doučováním, zveme na workshop, který vám pomůže se na něj připravit a odpoví vám na otázky pojící se s touto aktivitou. Akce se uskuteční 16. února 2023 v 15.00 hodin v Kabinetu multikulturní výchovy (Poříčí 31a, ve druhém patře). Pokud se plánujete zúčastnit, dejte nám vědět přes tento formulář. Workshopem vás provede Markéta Košatková z Katedry sociální pedagogiky Pedagogické fakulty MUNI.

 

Narozeniny – Save the date

Dobrovolnickému centru MUNI POMÁHÁ budou brzy 3 roky. Za tu dobu jsme díky naší skvělé skupině dobrovolníků zvládli úžasné věci. Rádi bychom s vámi narozeniny MUNI POMÁHÁ oslavili a dali si společně dort! Uložte si proto do kalendáře datum 13. března a vyčkejte na další informace.

Lednové dobrosetkání v Radobaru

Na konci ledna jsme uspořádali v Radobaru dobrosetkání, na kterém jsme se potkali nejen s našimi dobrovolnicemi a dobrovolníky, ale i zájemci o dobrovolnictví, a popovídali si s nimi o aktuálních dobrovolnických příležitostech. Doufáme, že se tam příště uvidíme i s vámi!

Setkání se uskutečnilo v bezbariérovém co-worku pro osoby s handicapem, který se v odpoledních hodinách proměňuje na bar. Podívejte se do naší aplikace, jaké možnosti Radobar nabízí, i tam totiž můžete dobrovolničit a asistovat lidem s handicapem, kteří zde přes den pracují.

Aktuální příležitosti

Hledáte, kam se zapojit? Vybíráme aktuální příležitosti z naší aplikace!

  • Cestujte a dobrovolničte: Manželé na elektrickém vozíku hledají dobrovolníka, který by s nimi cestoval a asistoval jim na cestách.
  • Pomáhejte ve Vesně: spolek Vesna kromě množství aktivit, které pomáhají rodinám v nouzi, pořádá také vzdělávací a volnočasové aktivity pro české i ukrajinské rodiny. Možností, jak se do aktivit Vesny zapojit, je spousta, podívejte se do aplikace a vyberte si tu pro vás!
  • Pomáhejte organizacím: Dobrovolníky přes naši aplikaci hledá ada organizací, aktuálně jde o Domov pro mne, SONS ČR, z. s., Charitu, ZŠ Gajdošova, Společnost Podané ruce nebo Mary’s Meals Česká republika, z.s.
  • Doučujte: Příležitostí doučovat je v aplikaci stále mnoho, stačí si tedy vybrat tu pravou.

Dobrovolnické předměty

Nový semestr je tu a s ním i mnoho nových dobrovolnických příležitostí. Chcete za své dobré činy získat nějaké kredity? Stačí si do 26. února zapsat jeden z dobrovolnických předmětů 😉. V rámci předmětu na filozofické, pedagogické a ekonomicko-správní fakultě navíc můžete kredity získat i za dobrovolnictví u nás.

Finanční pomoc Ukrajině

Jménem Masarykovy univerzity děkujeme všem dárcům za příspěvek na finanční pomoc Ukrajině. V uplynulých dnech jsme vám zaslali mail s potvrzením o daru. Pokud se k vám nedostalo a rádi byste ho měli, neváhejte se obrátit na daruj.ukrajine@muni.cz.

Díky všem dárcům jsme se mohli do pomoci Ukrajině zapojit celou řadou aktivit:

  • Poskytli jsme podporu ukrajinským studentům MUNI a jejich rodinným příslušníkům.
  • Dodávali jsme obědy z menzy pro ukrajinské děti v Adaptační skupině YMCA Brno.
  • Přizvali jsme další ukrajinské děti na Letní školu doučování pořádanou dobrovolnickým centrem MUNI POMÁHÁ.
  • Podíleli jsme se na vývoji ukrajinské mutace jazykové aplikace pro výuku češtiny.

Společně se nám podařilo vybrat 1 330 905 Kč a proměnit je v hmatatelnou pomoc konkrétním lidem. Ve finanční pomoci pokračujeme i v roce 2023.

Připojte se do naší Facebookové skupiny

Chcete mít přehled o aktuálních poptávkách, konaných akcích či novinkách z našeho centra a tvořit komunitu pomocí srdíček, lajků a komentářů? Pak se pomocí tohoto odkazu připojte do naší Facebookové skupiny. Naplňujeme ji spoustou užitečných aktualit a informací.

Jsme tu pro vás!

A na závěr pečující okénko. Potřebujete s něčím poradit? Nejste si jistí, jak začít? Nevíte, zda všechno probíhá, jak má? Máte nějaké pochyby nebo dotazy? Mohou nastat situace, které jsou náročné. Neváhejte se na nás kdykoli obrátit, jsme tu pro vás na e-mailu pomoc@muni.cz nebo nás můžete kontaktovat telefonem či prostřednictvím aplikace ve zpětné vazbě.

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram