MUNIpomaha.cz  |  18. 1. 2021, 12:52

Přehled žádostí o pomoc najdete v aplikaci MUNI POMÁHÁ

V aplikaci MUNI POMÁHÁ najdete žádosti o pomoc, které čekají na své dobrovolníky. Aplikace nabízí nové funkce - např. filtrování podle PSČ nebo stupně obtížnosti. 
Zároveň se omlouváme dobrovolníkům, kteří využívají pro vstup do aplikace chytrý telefon Apple. V posledních dnech evidujeme chybu u přihlášení některých těchto uživatelů. Na jejím vyřešení pracují naši programátoři. Pokud chcete pomáhat, ale aplikace vám nefunguje správně nebo nemáte chytrý telefon, prosím napište na email pomoc@muni.cz a do emailu uveďte i svůj telefon. Zavoláme vám a vaší dobrovolnickou činnost domluvíme telefonicky. Moc děkujeme!

 

Váš názor je pro nás důležitý!

Pokud jste ještě nevyplnili náš anonymní dotazník, můžete tak učinit ještě do konce ledna. Zajímá nás váš názor na naše dobrovolnické centrum, vaši konkrétní dobrovolnickou činnost i další otázky. Vyplnění vám nezabere mnoho času, ale nám moc pomůže v další práci. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá. Děkujeme!

Dodáváme zdravotníkům spony na roušky

Spony na roušky vytištěné na 3D tiskárnách jsou velkou úlevou pro zdravotnický personál, který je nucen nosit roušky nepřetržitě. Ve spolupráci s FF, projektem ROUŠKOLAPKA a společností Y Soft jsme již distribuovali více jak 8 500 kusů spon.

Akutně hledáme dobrovolníky na doučování! Nový e-learningový kurz vám poradí, pokud chcete pomoci, ale nemáte zkušenosti

Jsme doslova zahlceni žádostmi o doučování, především z rodin zdravotníků. Většina dětí, které by potřebovaly pomoct se nachází teprve na 1. stupni ZŠ, a tak by potřebné učivo měl zvládnout snad každý student VŠ. Chápeme, že mnoho z vás s doučováním nemá žádnou zkušenost, a proto vám nyní nabízíme e-learningový kurz. Kurz vytvořila skupina dobrovolníků, kteří mají s doučováním bohaté zkušenosti a neváhají se o ně podělit. Naleznete v něm tipy a triky jak se připravit na hodinu, kde nalézt vhodné materiály nebo proč je zrovna pro vás doučování to pravé. Věříme, že tento kurz vám pomůže překonat ostych nebo obavy z doučování a pomůžete spolu s námi rodinám, které to nyní potřebují.

Pro přihlášení do kurzu se můžete zaregistrovat ZDE.

K registraci použijete svůj školní nebo osobní email a vstupní kód „masaryk“. Následně si vytvoříte heslo a „Kurz doučování pro dobrovolníky“ se zobrazí přímo na hlavní stránce.

Aplikace IS MU nabízí novou záložku Dobrovolnictví

Pokud jste se již zapojili do dobrovolnické činnosti a jste z Masarykovy univerzity, najdete dnes v univerzitním emailu zprávu o možnosti zveřejnění vaší dobrovolnické činnosti v aplikaci IS MU v nové záložce Dobrovolnictví ve vašem profilu.

Věříme, že dobrovolnictví je nejen pomocí tomu, kdo to akutně potřebuje, ale i způsobem, jak se sebevzdělat a rozvinout, často i v oblastech, které by člověk dopředu nehádal. Zobrazení údaje o dobrovolnictví v IS umožní v budoucnu propojení dobrovolnických zkušeností s kariérním portálem MU. Právě dobrovolnická zkušenost totiž může být důležitá u vašeho budoucího výběrového řízení.
O zobrazení údajů si rozhodne každý uživatel sám (odkaz ve zmiňovaném emailu). Zároveň jsou údaje o dobrovolnictví omezeny pouze na označení příjemce pomoci (jen u organizací), dobrovolnického programu a typu pomoci.

Připravujeme se na pomoc s očkováním

V souvislosti s plošným očkováním obyvatel očekáváme nové žádosti o dobrovolníky na nejrůznější pozice, o kterých vás budeme informovat. Aktuálně hledáme studenty Farmaceutické fakulty na pozici farmaceutických asistentů, kteří budou pomáhat s přípravou vakcíny před podáním. Detaily najdete v mobilní aplikaci MUNI POMÁHÁ, kde se můžete i přihlásit. Případně nám napište na mail pomoc@muni.cz. Děkujeme!

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram