MUNIpomaha.cz  |  1. 10. 2023, 23:03

Podzim s MUNI POMÁHÁ

Pozdrav a přání do nového semestru

Milí dobrovolníci a milé dobrovolnice! Odstartoval nový semestr a my se moc těšíme, že budeme společnými silami pomáhat těm, kteří to potřebují, tvořit dobrovolnickou komunitu a osobně se potkávat ❤️. A nezapomeňte, jsme tu pro vás! Neváhejte se nám kdykoli ozvat mailem na pomoc@muni.cz, telefonicky na 775 855 636, prostřednictvím aplikace nebo našimi kanály na sociálních sítích.

Důležité novinky v aplikaci

Ve webové verzi aplikace jste si mohli všimnout malé změny na přihlašovací obrazovce. Aktuálně na ní najdete jen jedno přihlašovací tlačítko, ale jakmile na něj kliknete, zobrazí se vám možnost vašeho preferovaného přihlášení, a to jak přes MUNI, tak přes Google nebo Apple. Vše by tedy mělo fungovat jako dřív, účty se nemění, zůstávají vám uložené. 

Vydali jsme novou webovou verzi. Využijte tento odkaz, který starou verzi odinstaluje https://dobrovolnik.munipomaha.cz/update.html, aby se vám zobrazovala vždy ta aktuální.

Kdybyste potřebovali technickou (či jinou) pomoc, neváhejte napsat na pomoc@muni.cz.

Setkání 3. října nejen pro nové dobrovolníky

Začátek semestru je ideální příležitostí zkusit si něco nového. A co kdyby to tentokrát byla právě dobrovolnická pomoc?

Ať už jste úplný nováčci, kteří by se chtěli nezávazně informovat o tom, co dobrovolnictví obnáší, nebo jste ostřílení matadoři, toužící po socializaci s ostatními dobrovolníky, přijďte 3. října od 17 hodin do Klubu Antonína Trýba na Komenského náměstí 2. Dozvíte se, jak naše dobrovolnické centrum funguje a do jakých aktivit se můžete zapojit. Více informací najdete ve FB události a na webu. Těšíme se na viděnou ❤️.

Doučování má smysl, zapojte se

Pomoc s učivem je k nezaplacení pro děti samotné i pro jejich rodiče. Dlouhodobě vidíme smysluplnost této formy pomoci a opět jsme si to potvrdili na naší Letní škole doučování, o které si můžete přečíst zde. Proto hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou s doučováním dětí! Konkrétní poptávky a doplňující informace najdete v aplikaci. Nemusíte se bát, že nemáte pedagogické vlohy a že na to budete sami. Můžete se spolehnout na naši pomoc a podporu, mimo jiné formou vzdělávacích workshopů, které pro vás připravujeme na každý měsíc. Ten první nás čeká už 5. října, tentokrát bude na téma doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Pracovní nabídka

Hledáme seniorní koordinátorku či koordinátora s chutí budovat dobrovolnické centrum a udržovat jeho chod. Pokud jste studentkou či studentem na MUNI, zajímáte se o dobrovolnictví nebo máte chuť ho teprve objevovat, baví vás propagace a práce se sociálními sítěmi nebo psaní textů, hledáme právě Vás. Více o pozici si můžete přečíst tady.

V případě zájmu, zašlete strukturovaný životopis a krátký popis, proč byste se chtěl/a do dobrovolnické centra zapojit a jaká je Vaše motivace na mail@munipomaha.cz nejpozději do 15. 10. 2023.

 

Kde se s námi můžete potkat

Budeme moc rádi, když se s vámi zase osobně potkáme. Navštívit nás můžete na Jarmarku spolků na FSS v pondělí 2. 10. Více v události.

Ve čtvrtek 19. 10. od 18 hodin v Café Práh  proběhne pravidelná akce Jihomoravského dobrovolnického centra OPEN-ER, kde nebudeme chybět. Těšit se můžete na propojení kultury a dobrovolnictví.

Další příležitosti, kde nás potkat, budou přibývat, tak sledujte naši aplikaci i sociální sítě.

Skupinové doučování Klubík

Potkávat se a společně zažívat, že učení může být zábava. Podpořit v cestě za vzděláním ty, kteří na ní potřebují průvodce. Trávit čas výukou i hrou.  Právě proto jsme vytvořili další dobrovolnický program zaměřený na skupinové doučování dětí s názvem Klubík.  

Pojďte s námi tvořit komunitu a pomoci dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí se vzděláním. Bude probíhat každý čtvrtek v prostorách Pedagogické fakulty (Poříčí 31) od 14 do 17 hodin. První setkání proběhne už 12. října 2023.

Buďte u toho taky a pojďte s námi tvořit komunitu doučovatelů 💙🧡.

Hledáme digitální asistenty

Chcete se stát součástí sítě dobrovolníků, která pomáhá seniorům správně a bezpečně ovládat moderní technologie? Staňte se digitálním asistentem v rámci projektu Moudrá Síť a pomáhejte zmenšovat mezigenerační propast.

Hledáme dobrovolníky z Brna a okolí, kteří by pomáhali seniorům s výběrem, instalací, nastavením a řešením technických problémů. Stačí umět pracovat s chytrými zařízeními a mít dostatek trpělivosti a laskavosti. Dobrovolníci budou mít k dispozici úvodní zaškolení, podpůrné materiály i odborného mentora.

Přihlaste se prostřednictvím aplikace a připojte se do komunity 😉!

MUNI má nový spot

Najdete v něm i MUNI POMÁHÁ?

Jednalo se o 2 natáčecí dny, 30 lokací, 60 „herců a hereček“ z řad českých i zahraničních studentů, akademiků, vědců, zaměstnanců a posluchačů U3V. Ty všechny můžete potkávat a poznávat na chodbách univerzity. Tvořte společně s námi MUNI!

Noc vědců

Tradiční Noc vědců v Brně se bude konat v pátek 6. října a ponese podtitul TAJEMSTVÍ. Univerzity a další vědecké instituce v celé České republice otevřou veřejnosti své brány v 18 hodin. Poodkrýt Tajemství vědy mohou malí i velcí až do páteční půlnoci i na naší univerzitě. Na fakultách a pracovištích jsme připravili opět bohatý program. Ještě předtím 2. října můžete otestovat své znalosti o vědě na hospodském kvízu k Noci vědců.

PROGRAM KVÍZ

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram