MUNIpomaha.cz  |  12. 10. 2020, 18:29

Mobilní aplikace MUNI POMÁHÁ je nový nástroj pro dobrovolníky!

Díky aplikaci MUNI POMÁHÁ je zprostředkování vaší pomoci ještě efektivnější

Vyvinuli jsme pro vás mobilní aplikaci, díky které budete moci spravovat svůj profil a měnit své dobrovolnické preference, přihlašovat se k žádostem o pomoc, přijímat notifikace ve chvíli, kdy naše dobrovolnické centrum přijme novou žádost vyhovující vašemu zadání a mnoho dalšího!

Společná pomoc pro sociální služby v JMK - stačí, když se zapojíte na jeden den!

Řada zařízení sociálních služeb (především domovy seniorů) v Jihomoravském kraji řeší akutní nedostatek personálu. Především tam, kde vypukla nákaza, se část personálu ocitla v karanténě. Centra hledají jakékoliv ochotné dobrovolníky, kteří mohou pomoci se základními činnostmi jako je roznos jídla a pití nebo stlaní postelí. Speciální vzdělání není potřeba.
Je nám jasné, že řada z vás se musí primárně věnovat studiu, proto vytváříme rotující systém a stačí, když se do pomoci zapojíte jen na jeden, dva, nebo tři dny podle vašich možností (pomoc je potřeba i o víkendech). My zařídíme, abyste byli v daný den dopraveni do zařízení, kde budete nejvíce užiteční. V případě pomoci na více dní bude na místě zajištěno ubytování.

Pokud se nás zapojí do této pomoci hodně, bude k velké pomoci stačit relativně malá pomoc jednotlivce - třeba jen jeden den.

S vaší pomocí to zvládneme! 

Svou činnost zahájila Studentská právní poradna

Studenti právnické fakulty nabízí pomoc svým spolužákům z jiných fakult. Studentská právní poradna zodpovídá individuální právní otázky každodenního života a můžete se na ni obrátit prostřednictvím formuláře na webu dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ. Věříme, že projekt, který vznikl ve spolupráci našeho dobrovolnického centra a Právnické fakulty bude přínosný pro studenty hledající pomoc i mladé právníky hledající praxi.

Do 30. října se můžete hlásit do programu Mladí dobrovolníci OSN pro rok 2021

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyhlásilo výběrové řízení pro dobrovolníky na pozice  vypsané v rozličných agenciích OSN v celkem 8 zemích (Etiopie, Gruzie, Turecko, Ukrajina, Jordánsko, Kambodža, Moldavsko, Myanmar). Podmínky a detailní informace najdete na webu ministerstva.

Děkujeme vám, že s námi pomáháte čelit i druhé vlně epidemie

S rostoucím počtem nakažených přibývá i žádostí o pomoc v našem dobrovolnickém centru. Pouze díky vám se nám daří je řešit a pomáhat těm, kteří to potřebují. Připomínáme, že nejdůležitější je, aby během dobrovolnické činnosti nebylo ohroženo zdraví vaše nebo příjemce pomoci. Projděte si tedy prosím zásady dobrovolnické pomoci během epidemie a další dokumenty pro dobrovolníky na našem webu. Děkujeme. 

Vaše Masarykova univerzita

E-mail  pomoc@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram