Dny dobrovolnictví

Do Dnů dobrovolnictví se zapojí přes 70 organizací a iniciativ, budou probíhat v 6 krajích současně a MUNI POMÁHÁ nabídne dvě akce pro veřejnost a naše dobrovolníky.
Tak neváhejte a přidejte se i Vy!

21. 4. 2023

Bez popisku

Zveme vás ve čtvrtek 27. 4. v čase 17 - 19:30 hod. na Komenského náměstí 2 v aule sira Rogera V. Scrutona (místnost č. 300) na workshop na téma Péče o duševní zdraví v době krizí.

Na tomto workshopu si vyzkoušíme spoustu praktických technik, jak o sebe pečovat i v době krizí. Co dělat pro to, abychom si udržovali duševní zdraví a mohli tu tak být jak pro sebe, tak pro druhé? Co dělat, abychom i v době krizí mohli pomáhat, a to nejen nárazově, ale udržitelně a dlouhodobě? Aby nás pomoc nevysávala, ale naopak nás posílila? Naše zdraví, jak fyzické, tak duševní, je na prvním místě, tak se přijďte dozvědět, co pro něj můžete udělat i v náročnějších životních obdobích!

Workshopem nás provede Mgr. Tereza Hrušková, psycholožka, která stojí za spoustou zajímavých projektů. Jedním z nich např. instagramový profil @kpsychologovi. Více najdete také na naší FB události.

Důležité: Kapacita akce je omezená, proto prosíme, přihlaste se přes náš formulář: https://t.ly/-gDd

Bez popisku

V pátek 28. 4. od 18 hodin Vás zveme do Univerzitního kina Scala na Ukrajina objektivem Richarda Boudy. Při tomto komentovaném promítání fotografií Vám brněnský dokumentarista Richard Bouda nabídne vhled do válkou zmítané Ukrajiny. Více než devět let zachycuje hledáčkem fotoaparátu každodenní život lidí, jejich starosti, hlubokou nejistotu, bolest ze ztráty blízkých či odchod z rodné země a následnou cestu do neznáma. Lidi, kteří odmítají odejít a věří v brzký konec, ale i ty, kteří neváhali a utekli do bezpečí. Ve svých fotografiích se zaměřuje především na osobní výpovědi.

Richard Bouda také zaznamenal pomoc dobrovolníků na brněnském výstavišti, které se v minulém roce proměnilo v Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině.

Návštěvníci se v rámci komentovaného promítání mimo jiné dozví, jak se do pomoci příchozím Ukrajincům zapojilo dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ a Diecézní charita Brno. 
Sledujte FB událost.

 

Obě tyto akce jsou také příležitostí ke společnému setkání, budování komunity, bavení se a nahlédnutí do toho, co v MUNI POMÁHÁ právě děláme. Těšíme se na vás!

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info