Dobrovolníkům schází čas. Chuť pomáhat ale nemizí!

V dobrovolnickém centru čelíme zcela jiné situaci, než tomu bylo na jaře. Na jaře byly vlivem celostátní karantény časové možnosti dobrovolníků takřka neomezené. Studenti byli ochotní nastoupit do zařízení, kde byla potřeba pomoc, i na týdny v kuse. Měli jsme několik týmů koordinátorů, které zajišťovaly chod centra každý den ve dvanáctihodinových směnách.

19. 10. 2020

To je nyní prakticky nemožné. Dnes se dobrovolníci věnují kromě pomoci i studiu a práci, a času na dobrovolničení mají podstatně méně. My to plně respektujeme a chápeme. Pro studenty je prvořadé řádné plnění studijních povinností.

Zároveň to ale neznamená, že by jejich chuť pomáhat byla menší. Naopak, v nově spuštěné mobilní dobrovolnické aplikaci evidujeme již více než 1 600 dobrovolníků.

Díky této aplikaci ale pracujeme daleko efektivněji, než na jaře. Dobrovolníci se v ní mohou k vybraným žádostem o pomoc sami hlásit. Centrum má možnost zasílat jim upozornění na žádost o pomoc, která odpovídá preferencím nastaveným v aplikaci. Celý chod centra tak jsme schopni zajistit v daleko menším počtu koordinátorů a máme prostor věnovat se komplikovanějším žádostem o pomoc, jako je například dobrovolnická pomoc zařízením sociální péče. Tu se právě snažíme přizpůsobit časovým možnostem dobrovolníků, takže je střídáme po jednotlivých směnách.

Výraznou pomocí je opět zapojení studentů Pedagogické fakulty, kteří jsou po uzavření škol hned po medicích opět nejžádanějšími dobrovolníky.

Věříme, že hlavní je ochota pomoci, a že pokud nás bude dost, dokážeme pomoci, i když každý z nás má času málo. Obrovské odhodlání našich dobrovolníků je pro naše dobrovolnické centrum závazkem neustále se zlepšovat. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info