Hledáme dobrovolníky! Zapojte se do projektu OPEN WHEELCHAIR

31. 7. 2020

Motivace

Vozíčkáři se bez vozíku neobejdou, proto i drobný problém s vozíkem potřebují vyřešit co nejdříve. Vozík mají ale od specializované firmy, takže musí počkat na příslušného technika či příslušný díl. To může trvat i několik dnů, týdnů či měsíců. Díly jsou vyráběny malosériově a montuje je odborný technik, proto je cena a výměna dílu velmi drahá. Konkurence je malá, proto ceny zůstávají vysoké a dodací lhůty dlouhé.

Cíle projektu

  1. Vytvořit komunitu lidí (zdravých i handicapovaných), kteří jsou ochotni a schopni řešit problémy kolem invalidního vozíku rychle a pružně během celého životního cyklu vozíku.
  2. Vytvořit invalidní vozík, který lze uzpůsobit na míru, lze jej vyrobit dostupnými metodami výroby ze snadno dostupných zdrojů a za přijatelnou cenu. Veškerá dokumentace by byla otevřená a byla by vyvíjena a udržována komunitou.
  3. Vytvořit návody, jak nastalý problém řešit operativně a jak závadu opravit pomocí náhradních dílů.

Aktuální stav

Ve světě existuje několik podobných projektů, které mohou posloužit jako inspirace, nejsou však v tuto chvíli v České republice dostupné.

Aktuálně hledáme dobrovolníky, které nápad zaujal, a rádi by nyní věnovali čas průzkumu, zda jsou alespoň některé části projektu realizovatelné. Šlo by o kontaktování jak vozíčkářů, tak organizací, které se jim věnují, a zjištění jejich zájmu o takový projekt.

Kdo má zájem se zapojit (v jakémkoli rozsahu), prosím ozvěte se na mail@munipomaha.cz

Děkujeme!

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info