MUNI pomáhá má mobilní aplikaci

Dobrovolnické centrum MUNI pomáhá nasměrovalo nyní svojí komunikaci s dobrovolníky do mobilní aplikace MUNI POMÁHÁ. Ta je určena pro chytré mobilní telefony a nově všem umožní vidět nejen přehled poptávek pomoci, které zpracovává dobrovolnické centrum Masarykovy univerzity, ale také dovolí centru zasílání notifikací o poptávkách pomoci a dobrovolníkovi změnu preferencí v osobním profilu.

9. 10. 2020

Největší změnou, kterou mobilní aplikace dostupná v operačních systémech Android a iOS umožňuje, je „zapnutí módu dobrovolník“. O své aktivitě tak rozhoduje sám dobrovolník. „Může měnit nastavení svého profilu, určit i přidat lokalitu kde se aktuálně nachází, změnit si dobrovolnickou preferenci například z doučování na pomoc s nákupy a zapnout zda je aktivní nebo neaktivní. Tedy určit čas, kdy může přijímat notifikace o žádostech o pomoc. To je dobré například v období, kdy má přednášky, učí se na zkoušky a nechce, abychom ho kontaktovali,“ popisuje novinky v aplikaci koordinátorka projektu MUNI pomáhá Barbora Hauserová.

Novinky se týkají také rozesílání notifikací z dobrovolnického centra. Podle toho, co si dobrovolník zadá do profilu, mu přijde na mobilní telefon notifikace o žádosti, která odpovídá zadání a jeho profilu.

Žádosti o pomoc jsou také doplněny o štítky, ve kterých se zobrazuje urgence, časová náročnost a požadovaná odbornost.

Mobilní aplikace je také v angličtině, k pomoci se tedy mohou přihlásit i anglicky hovořící dobrovolníci.

Dobrovolník také v aplikaci v sekci „Kde pomáhám“ vidí přehledně všechny svoje „pomoci“. Ty se mu zároveň mohou promítnout do kalendáře. U každé vyřízené poptávky o pomoc také může napsat, jak pomoc proběhla, kolik mu zabrala času nebo co nového se dozvěděl. „Toto není veřejná informace, ale je to zpětná vazba pro naše centrum, zda vše proběhlo v pořádku,“ upřesňuje Hauserová.

Zpestřením aplikace je sekce „Moje úspěchy“, do které koordinátoři centra budou zasílat ocenění a poděkování.

Aplikace MUNI pomáhá je již dostupná na Google Play pod odkazem a na Apple App Store pod odkazem.

Aplikace MUNI POMÁHÁ 2

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info