MUNI POMÁHÁ nabídlo kvíz „Jaký jsi typ dobrovolníka?“

V brněnském Björnsenově sadě uskutečnil DOBROpiknik, na kterém se představilo i MUNI POMÁHÁ. Piknik byl pořádaný Diecézní charitou Brno a zúčastnila se jej spousta lidí. 

23. 6. 2021

Potkali se zde jak dobrovolníci, tak lidé, kteří chtěli načerpat inspiraci a dozvědět se spoustu zajímavých věcí nejen o dobrovolnictví.

Do akce se zapojilo velké množství jak dobročinných, tak osvětových organizací. Představilo se zde Dobrovolnické centrum ADRA Brno, Loono, Popálky, Kaprálův mlýn, Smysluplné rozhovory, Dobrovolnické centrum 67, Mary’s Meals, CELSUZ či Effeta.

MUNI POMÁHÁ nabídlo kvíz „Jaký jsi typ dobrovolníka?“, kde si každý mohl projít bludištěm a na konci zjistit, do které z pěti kategorií dobrovolníků se řadí. Koordinátorky pak lidem předávaly konkrétní doporučení, kde a jak dobrovolničit, Loono, osvětová organizace snažící se upozornit na důležitost prevence rakoviny prsu a varlat, nabídla možnost si vyzkoušet základní techniky vyšetření na figurínách. Popálky upozorňovaly na nebezpečné situace, kdy vzniká popálení a jak se při takových situacích chovat. Effeta nabízela výrobky svých klientů z denního stacionáře. CELSUZ měl stánek se službami pro cizince, sociální rehabilitaci či poradna k cestě za zaměstnáním.

Akce nabídla také živou knihovnu. Ta však neměla nic společného s knihami, jak by se mohlo zdát. Živá knihovna představovala skvělou partu dobrovolníků, kteří šířili informace o dobrovolnictví. Kdokoli mohl přijít a popovídat si s nimi jak o dobrovolnické činnosti, tak o životě.

Foto: Richard Bouda

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info