MUNI POMÁHÁ spustí v úterý 20. dubna novou verzi aplikace pro dobrovolníky

19. 4. 2021

Aplikace MUNI POMÁHÁ umožňuje dobrovolníkům vybírat si z žádostí o pomoc tu, která nejlépe vyhovuje jejich preferencím. Nově budou moci dobrovolníci aplikaci používat jak ve svých chytrých telefonech, tak ve webovém rozhraní na adrese dobrovolnik.munipomaha.cz (adresa bude funkční od úterý 20.4. od 02:00). 

Nová verze přináší i další výhody, větší možnosti ve filtrování žádostí o pomoc, automatické doplňování adres, nové položky v sekci Můj profil. Další změny, které v aplikaci proběhly, nejsou pro uživatele viditelné, ale umožní dobrovolnickému centru další a rychlejší rozvoj aplikace, zajišťují větší bezpečnost celého systému a zjednodušují spolupráci s externími subjekty.  

Co nás tedy čeká?

Od pondělí 19.4. od 18 hodin do úterý 20.4. do 02:00 hodin ráno proběhne odstávka systému, která umožní přechod na novou verzi.

Od úterý 20.4. nebude již stávající verze platná a neumožní dobrovolníkům hlásit se k dobrovolnickým činnostem. Aby aplikace opět fungovala, a to v nové verzi, je nutné provést její aktualizaci prostřednictvím obchodu GooglePlay nebo App Store. Nově budou dobrovolníci moci do aplikace vstoupit i přes webové rozhraní na adrese dobrovolnik.munipomaha.cz a nejsou tedy již odkázáni pouze na své chytré telefony. Pro zachování dat je ale důležité využívat pro přihlášení přes telefon i web stejný přihlašovací účet (např. vždy MUNI účet).

Jaké jsou hlavní změny, které přináší nová verze aplikace?

Kromě webového rozhraní přístupné na adrese dobrovolnik.munipomaha.cz čekají dobrovolníky v nové verzi tyto změny:

Doplnění polí v sekci Můj profil 
Po půlročním fungování aplikace jsme zjistili, že některé informace nám chybí, jiné můžou být lépe strukturované. Prosím, zkontrolujte a doplňte své údaje v sekci Můj profil, abychom si vy i my byli jisti, že pracujeme s aktuálními informacemi. 

Změna při zadávání adres 
Adresy se nyní automaticky doplňují. Můžete zvolit jakoukoliv i zahraniční adresu.  

Tlačítko aktivace profilu přesunuta do sekce Můj profil 
Pořád máte možnost svůj profil deaktivovat, pokud nemůžete přijímat nové žádosti o pomoc, nově však toto tlačítko najdete v sekci Můj profil. 

Odstranění funkce Kalendář 
Zjistili jsme, že kalendář v aplikaci téměř nikdo nevyužívá a do nové verze jsme jej nepřemístili, již brzy ale pro vás chystáme možnost propojení dat dobrovolnické činnost s vaším vlastním kalendářem. 

Vaše zpětná vazba nás stále zajímá!

Pracovníci dobrovolnického centra i programátoři jsou samozřejmě zvědaví na to, jak se vám bude s novou verzí pracovat a těší se na další náměty, jak aplikaci vylepšit nebo změnit. Neváhejte tedy prosím napsat na email pomoc@muni.cz jakoukoliv zpětnou vazbu nebo dotaz.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info