Zapojte se do letní školy doučování s MUNI POMÁHÁ

V létě se uskuteční první ročník Letní školy doučování. Zapojte se do ní a pomozte dětem ze sociálně slabých rodin mít radost z učení. 

24. 6. 2021

Letní školu chce MUNI POMÁHÁ pořádat hlavně z důvodu narůstajících rozdílů ve vzdělání mezi dětmi na základních školách. Zmíněné rozdíly způsobila distanční výuka.

"Podpořit chceme děti ze znevýhodněného prostředí, jako jsou děti ze sociálně slabých rodin, děti cizinců, z SOS vesniček nebo pěstounských rodin. Pro tentokrát se zaměříme na žáky 1. stupně základních škol. Naším cílem je děti povzbudit a motivovat je k učení, a to pozitivním přístupem a metodou „škola hrou“," říká koordinátorka MUNI POMÁHA Daniela Niebauerová. 


Kdo se může zapojit?
Zapojit se může kdokoliv. Bude skvělé, pokud už máte nějakou zkušenost s doučováním či volnočasovými aktivitami, ale není to rozhodně podmínkou. Nejdůležitější je chuť pomáhat a být zapálen pro věc, nebudete na to sami.


S čím můžete pomoci?
- připravit harmonogram týdne
- doučovat
- hlídat, hrát si a vymýšlet volnočasové aktivity
- organizovat


Kdy se bude letní škola doučování konat?
Plánujeme dva turnusy, ve všední dny vždy v časech od 8 do 17 hodin. Zapojit se můžete i na část dne nebo pouze do příprav.
- 1. turnus: 16. - 20. 8. 2021
- 2. turnus: 23. - 27. 8. 2021


Čím vás podpoříme?
Můžeme nabídnout úvodní zaškolení, průběžné mentorování, závěrečnou supervizi a tým lidí, kteří vám budou oporou. A k tomu všemu nebudete mít hlad, stravu zajistíme.


Pokud vás letní škola zaujala, neváhejte se přihlásit k této žádosti o pomoc v mobilní nebo webové aplikaci nebo nás kontaktujte na mailu pomoc@muni.cz.

Těšíme se, že do toho půjdete s námi!

Foto: Jan Prokopius

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info