Zapojte se s námi do druhého ročníku Letní školy doučování

Chcete společně s námi probudit v dětech zájem o vzdělání a ukázat jim, že výuka může probíhat i zábavnou formou? Připojte se k nám, a pomozte nám tak i letos s individuálním doučováním dětí z prvního stupně základní školy.

22. 6. 2022

Hlavním impulsem k zorganizování prvního ročníku Letní školy doučování byla pandemie a zhoršené podmínky pro vzdělávání při distanční výuce zejména v rodinách ze sociálně znevýhodněného prostředí. Katedra sociální pedagogiky ale i nadále eviduje stovky dětí, které potřebují individuální doučování. A protože se letos jejich počet ještě navýšil o děti uprchlíků z Ukrajiny, bude se letní škola konat o prázdninách znovu, ve dvou turnusech.

Koho hledáme?

Stejně jako minulý rok budeme rádi za jakoukoliv pomocnou ruku. Hledáme dobrovolníky především na doučování a organizaci volnočasových aktivit. V letošním roce navíc uvítáme i dobrovolníky se znalosti ukrajinského či ruského jazyka. Nejdůležitější však je chuť zapojit se a pomáhat. Více se můžete dozvědět zde.

S čím můžete pomoci?

  • Potřebujeme dobrovolníky na doučování, kteří se budou individuálně věnovat jednomu nebo dvěma dětem a pomohou jim pochopit problematickou látku. Nejvíce se bude doučovat český jazyk a matematika.
  • Pro malé cizince potřebujeme tlumočníky, především s ukrajinštinou a ruštinou, a dobrovolníky, kteří cizincům pomůžou s výukou češtiny.
  • Pomoci nám můžete také s organizací přímo na místě.
  • Jakékoli další nápady a dovednosti velmi uvítáme.

Nejste si jistí, jestli to zvládnete?

Před konáním letní školy vám poskytneme úvodní školení a nabídneme ke zhlédnutí několik webinářů. K dispozici také budete mít veškeré výukové materiály. Po celou dobu konání letní školy se navíc budete moci obrátit na zkušené pedagogy, kteří budou na místě s vámi. Přečtěte si článek o tom, jak probíhal minulý ročník.

Kdy se koná Letní škola doučování?

  • turnus: 8.–12. 8. 2022
  • turnus: 15.–19. 8. 2022

V obou případech vždy mezi 8:30 a 16:30. Pokud se můžete zúčastnit jen některé dny, nevadí. Uvítáme jakoukoliv pomoc.

Jak se můžete přihlásit?

Stejně jako u dalších dobrovolnických činností se můžete i na Letní školu doučování přihlásit v naší aplikaci nebo prostřednictvím e-mailu pomoc@muni.cz.

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info