Dnes je mezinárodní den dobrovolníků!

Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ dokázalo, že to s pomocí myslí vážně a aktivně se zapojilo do pomoci i při druhé vlně epidemie koronaviru.

5. 12. 2020

Zatímco hlavním tématem první vlny byl nedostatek ochranných pomůcek, druhá vlna přinesla nové a jiné problémy. Řada zařízení sociální péče s nákazou a nedostatkem personálu, přetížené nemocnice, pomoc s distanční výukou. A ač se vládní opatření rozvolňují, pomoc je stále potřeba v domovech seniorů i s doučováním dětí, na kterých se podepsal již druhý výpadek prezenční výuky.

Od září přijalo dobrovolnické centrum 360 žádostí o pomoc a do pomoci zapojilo 683 dobrovolníků. A to by nebylo možné bez obrovského odhodlání dobrovolníků pomáhat – děkujeme všem studentům, zaměstnancům i lidem z veřejnosti, kteří neváhají poskytnout svůj volný čas a energii pro pomoc druhým. Moc za to děkujeme a moc si toho vážíme. A na Mezinárodní den dobrovolníků i každý jiný den vám všem skládáme hold.

Od března se dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ věnuje především pomoci, která souvisí s epidemií koronaviru. Zároveň ale celou dobu naráží na oblasti, kde je pomoc potřeba i bez ohledu na šíření viru. Jsme rádi, že můžeme oznámit, že dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ bude připraveno pomáhat i v roce 2021, a to jak s případnou třetí vlnou epidemie, tak i v dalších oblastech, kde je pomoc dobrovolníků potřeba.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info