Tisíce spon na roušky od MUNI POMÁHÁ

Tři tisíce tři sta spon na roušky, které použijí zaměstnanci v domovech sociální péče, dodalo tento týden dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ na úřad Jihomoravského kraje. Dodávku tak velkého množství spon zajistilo díky spolupráci s projektem 3D tiskařů ROUŠKOLAPKA a pracovníků knihovny Filozofické fakulty MU a Celouniverzitní počítačové studovny MU.

26. 11. 2020

Spony na roušky nyní potřebují pracovníci ve zdravotnictví nebo právě v sociálních službách, tedy ti, kteří roušky a respirátory nosí celou pracovní dobu. Gumičky totiž ohýbají a bolestivě tlačí uši, a právě spony tištěné na 3D tiskárnách nošení ochranných pomůcek na obličeji usnadní.

Na tiskárnách, které jsou v knihovně k dispozici, tiskli poslední měsíc knihovníci prakticky každý den. Desítky kusů, navíc s originálním nápisem MUNI POMÁHÁ, dodaly do brněnských nemocnic nebo pro jihomoravské záchranáře. S velkou zakázkou od kraje pak pomohli pracovníci Centrální počítačové studovny a projekt ROUŠKOLAPKA. Ten dodal 2400 kusů a kraj tak měl spony pro pracovníky svých zařízení k dispozici během jednoho týdne.

Nyní se k aktivitě knihovny a studovny připojují i další pracoviště, výroba spon a jejich distribuce do zdravotnických a sociálních zařízení pokračuje.

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info