MUNI POMÁHÁ opět posílá dobrovolníky do akce

Na Dobrovolnické centrum Masarykovy univerzity MUNI POMÁHÁ se opět v další vlně epidemie koronaviru obrací zdravotnická a sociální zařízení s žádostí o zapojení dobrovolníků do pomoci. A Masarykova univerzita na tyto žádosti reaguje.

29. 11. 2021 Gabriela Peringerová

Již v minulém týdnu po jednání krizového štábu Jihomoravského kraje děkan Lékařské fakulty MU Martin Repko společně s předsedou Studentské komory Akademického senátu LF MU Adamem Wechslerem rozeslali výzvu studentům Lékařské fakulty MU s žádostí o jejich dobrovolnické zapojení v současné kritické epidemiologické situaci.

Pro studenty všech fakult MU i dobrovolníky z veřejnosti zveřejňuje Dobrovolnické centrum MU žádosti jednotlivých zdravotnických zařízení v aplikaci MUNI POMÁHÁ. V současné době se na něj obrátily s žádostí o zprostředkování pomoci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Nemocnice Uherské Hradiště, Nemocnice Ivančice, Diecézní charita Brno a společnost Sanus, která poptává dobrovolníky na posílení personálu pobytové odlehčovací sociální služby, konkrétně v Babicích a Bílovicích nad Svitavou.

Studenti Masarykovy univerzity se již k poptávkám od zařízení registrují. „Z odborných pozic v nemocnicích vidíme v aplikaci obsazených již 13 míst na covid a JIP odděleních a 5 míst do odběrových center, z neodborných pozic, jakými jsou například administrativa, navigace při očkování, úklid nebo pomoc v kuchyni jsme již obsadili 11 pozic,“ uvedla v pondělí koordinátorka Dobrovolnického centra Markéta Koláčková a dodává, že v mnoha zařízeních nejde jen o dobrovolnickou pomoc, ale placenou pozici na dohodu o provedení práce.

Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ také již v minulém týdnu oslovilo brněnské městské části s nabídkou pomoci jednotlivcům, jakou může být pomoc seniorům či pomoc v rodinách při doučování a hlídání dětí.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info