Dopis rektora Bareše: Děkuji všem na Masarykově univerzitě za zvládání krizové situace

9. 4. 2020

Úryvek z dopisu rektora Bareše:

"Pokud jde o pomoc univerzity širší společnosti, zde jsem byl skutečně ohromen onou masivní vlnou pomoci a solidarity, která vzešla z naší univerzity již v prvopočátcích koronavirové krize. Byla to právě Masarykova univerzita, která šla ostatním příkladem a která ukázala, jak má vypadat skutečná společenská role a společenská odpovědnost univerzity.

Na tomto místě bych chtěl upřímně poděkovat všem lidem kolem Krizového operačního centra/Dobrovolnického centra MU (www.munipomaha.cz), všem zaměstnancům, kteří se na jeho činnosti jakkoliv podílejí, všem studentům pracujícím v koordinačních týmech a samozřejmě všem dobrovolníkům v terénu. Díky všem těmto lidem je Masarykova univerzita poslední dny a týdny vidět a slyšet a zásadním způsobem posiluje své jméno a svůj kredit ve společnosti.

Zde je několik čísel pro ilustraci: k 7. dubnu bylo do naší dobrovolnické iniciativy zapojeno 4 362 lidí (z toho z MU 2 250; mediků 883); celkově v terénu pomáhá nebo se nějakým způsobem zapojilo již 1 300 dobrovolníků. Dosud naše univerzita vyřídila žádosti o pomoc ze strany 113 institucí a 1 634 poptávek ze strany jednotlivců; v rámci naší pomoci bylo distribuováno více než 3 500 roušek. O tom, jakým způsobem dobrovolnické aktivity Masarykovy univerzity rezonují ve společnosti, svědčí i to, že se za relativně krátkou dobu podařilo veřejnou sbírkou shromáždit už přes 2 200 000 korun."


Přečtěte si celý dopis rektora Bareše

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info