Slovenský Červený kříž poděkoval studentům MUNI

Ivana Jesenská, Matúš Lazar, Terezie Lazarová. Trojice studentů Masarykovy univerzity, kteří studují a žijí v Brně, ale období pandemie se rozhodli přečkat doma na Slovensku. Nezapojili se tedy do aktivit MUNI pomáhá a Dobrovolnického centra, ale činnost jejich univerzity, jak sami přiznali, je inspirovala k pomoci ve svém okolí. Všem třem nyní za jejich práci poděkoval Slovenský Červený kříž v dopise, který směřoval vedení Masarykovy univerzity.

16. 6. 2020

Bez popisku

Na Slovensko se Ivana, Matúš a Terezie vrátili v polovině března. „Situaci na Slovensku, v Česku, i ve světě jsme podrobně sledovali. Neunikla nám její vážnost, ani humanitární aktivity různě zaměřených institucí na národní i mezinárodní úrovni. Nesmírně nás inspirovala činnost Masarykovy univerzity, ať už aktivitami, které prováděla v terénu, nebo velmi důležitou komunikací se studenty a s veřejností. Uvědomili jsme si, jak důležití jsou pro chod takových aktivit konkrétní studenti, zaměstnanci a podporovatelé,“ popisuje student Ekonomicko-správní fakulty a Právnické fakulty Matúš Lazar. Začali proto hledat možnost, jak se aktivně zapojit do pomoci a oslovili územní spolek Slovenského Červeného kříže Žilina.

„Začali jsme spolupracovat už 20. března. V Žilině jsme se podíleli hlavně na výrobě ochranných roušek, které se šily v prostorách spolku. Koncem dubna jsme přesunuli naše úsilí do měst Martin a Vrútky, kde jsme distribuovali roušky do domácností. Rodinám jsme doručili přes 400 roušek,“ sčítá pomoc Matúš.

Všichni tři se shodují na tom, že možnost blíže poznat členy a aktivity Červeného kříže byla obohacující zkušenost navíc v kontextu toho, že Červený kříž nabízí možnosti uplatnění i v rámci  jejich oborů. Matúšovi a Terezii, kteří studují práva, v oblasti mezinárodního humanitárního práva a Ivaně – studentce dějin umění na Filozofické fakultě - v možnosti podílet se na návrhu a realizaci pamětní jizby Slovenského Červeného kříže v Martine.

Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info