Dobrovolníci odklízí trosky, balí potraviny a poskytují psychologickou pomoc

V koordinaci s týmem MUNI POMÁHÁ Lucií Janečkovou a Danielou Niebauerovou se v sobotu do pomoci lidem v obcích zasažených tornádem zapojily tři desítky dobrovolníků z MUNI POMÁHÁ. V neděli jich už na místě pomáhá jednou tolik, včetně čtyř psychologů. 

27. 6. 2021

V Kulturním centru v Hodoníně, kde je jedno ze sídel pomoci a kde se rozdělují práce, byl v sobotu i student doktorského programu a výzkumník pracoviště Recetox Přírodovědecká fakulta Jan Velecký, studentky Fakulty sociálních studií Monika Balcová a Terezie Hiclová.

„Nebývalý rozsah škod mě šokoval a vyvolal ve mě lítost. Nicméně ta škody neopraví, proto jsem brzy začal hledat, jak bych se mohl zapojit,“ vysvětlil důvody, proč ve svém volném čase nabídl pomocnou ruku přes aplikaci MUNI POMÁHÁ Jan Velecký.

Tým MUNI POMÁHÁ kontaktoval přímo představitele místních samospráv, takže kromě práce ve skladu se dobrovolníci zapojili i do prací na základě žádosti ze Střediska volného času Hodonín, ve spolupráci s IZS do odklízení trosek v Mikulčicích, balení a chystání balíčků jídla pro dobrovolníky a obyvatele ve spolupráci s Diecézní charitou a na základě výzvy ředitelky Základní školy Moravská Nová Ves devět z nich celou sobotu pracovalo na úklidu školy.

A přestože potřeba jsou především fyzicky zdatní jedinci na úklid, Masarykova univerzita v neděli poskytla také dobrovolníky pro psychologickou pomoc. Čtyři psychologové nyní pracují v Mikulčicích. Další dobrovolníky již MU nabídla i pro hlídání a vytváření programu pro děti z rodin, které postihla katastrofa. 

Pokud chcete i v následujících dnech pomoci, přihlaste se přes aplikaci MUNI POMÁHÁ. Tým MUNI POMÁHÁ vás bude kontaktovat.

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info