Prodloužený víkend? Přijeďte pomáhat na jižní Moravu!

MUNI POMÁHÁ spoluorganizuje v následujících dnech pomoc s úklidem v okolí obcí, které byly zasaženy tornádem. V sobotu a v neděli je to sběr odpadků na trase Lužice – Mikulčice, v pondělí a v úterý je to úklid oblasti Bažantnice u Hodonína. Zájemci a dobrovolníci se mohou hlásit k pomoci přes aplikaci MUNI POMÁHÁ.

2. 7. 2021

Na každý z uvedených dnů shání pořadatelé Ekocentrum Dúbrava, MUNI POMÁHÁ a Hnutí Brontosaurus 150 až 200 dobrovolníků. Půjde opravdu o mravenčí práci, vysbírání odpadků a materiálu v okolí obcí, které zasáhlo tornádo.

V sobotu a v neděli půjde o úklid terénu na trase tornáda mezi Lužicemi a Mikulčicemi. Jedná se o snášení a třídění odpadu na hromady tak, aby jej pak technika jednoduše odstranila. V současné době to tam vypadá hůř, než na skládce. Sraz je v sobotu od 9.30 do 10 hodin u obecního úřadu v Lužicích. V neděli je pak sraz od 9.30 do 10 hodin v Mikulčicích u mateřské školy a půjde se obráceným směrem. 

Auta lze zaparkovat v okolí ulic U Staré šachty a Důlní směrem na Břeclavskou. Je to v okolí višňového sadu. Případně parkujte na parkovištích v Hodoníně a využijte možnost svozu kyvadlovou dopravou, která je určena pro dobrovolníky.

V pondělí se bude uklízet terén na trase tornáda v Bažantnici u Hodonína. Sraz je vždy v deset u Ekocentra Dúbrava, kde se dá i parkovat. 

V úterý se bude uklízet okolí Moravské Nové Vsi. Sraz je v Moravské Nové Vsi u Základní školy (naproti Sokolovně) od 9.30 do 10 hodin.

Nářadí, kýble a pytle jsou ve všech dnech zajištěny, rukavice prosím s sebou. Dobrovolníci, nezapomeňte na pevnou obuv, pokrývku hlavy, rukavice, pracovní brýle a dbát na pitný režim.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info