MUNI POMÁHÁ UKRAJINĚ
Masarykova univerzita v reakci na situaci na Ukrajině organizuje pomoc pro ukrajinské studenty, akademiky a jejich rodiny.
O MUNI POMÁHÁ a roli Masarykovy univerzity v době krize byla řeč na konferenci Science for Society 2021, která ukázala některé z oblastí, jimž se univerzita věnovala a věnuje. K mikrofonu pozvala odborníky, vědce a řídící pracovníky, kteří se významným způsobem podíleli a podílí na zvládání koronavirové pandemie, a to jak z hlediska medicínského či výzkumného, tak z hlediska společenského.
„Konference rekapituluje, jakým způsobem do naší společnosti vstoupil koronavirus. Lidé ve vysokoškolském prostoru - zaměstnanci, studenti - k situaci přistoupili velice zodpovědně. Především v první vlně jsme zažili nebývalou míru solidarity a pomoci z jejich strany například prostřednictvím dobrovolnického centra,“ řekl v úvodním slově konference rektor MU Martin Bareš.
Jednota, odpovědnost, solidarita, pomoc – slova, která se na Masarykově univerzitě změnila v činy. Změnila se díky dobrovolnictví a aktivitám dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ. Koordinátorka centra Barbora Hauserová zmínila nejčastější reakci těch, kteří se chtějí pomáhat. „Říkají, že pomáhat je normální, běžné a samozřejmé. A radost mám z toho, že vidí dobrovolnictví jako způsob jak sám sebe vzdělat a posunout sebe dál.“
Prodloužení vzdělávací a výzkumné role univerzity v roli společenskou připomněla prorektorka pro studenty a absolventy MU Simona Koryčánková. „Naši dobrovolníci a naše univerzita v této společenské roli vykročila správnou nohou a dál kráčí pevným krokem.“
Online přenos konference a panelovou diskusi moderoval Daniel Stach. Celý záznam konference můžete shlédnout na Youtube.
Masarykova univerzita v reakci na situaci na Ukrajině organizuje pomoc pro ukrajinské studenty, akademiky a jejich rodiny.
Čeká nás Festival dobrovolnictví DORT, který se bude konat 12.–15. 9. v Telči. Přijďte s námi oslavit dobrovolnictví a 50 let péče o přírodu.