MUNI POMÁHÁ na konferenci Science for Society

O MUNI POMÁHÁ a roli Masarykovy univerzity v době krize byla řeč na konferenci Science for Society 2021, která ukázala některé z oblastí, jimž se univerzita věnovala a věnuje. K mikrofonu pozvala odborníky, vědce a řídící pracovníky, kteří se významným způsobem podíleli a podílí na zvládání koronavirové pandemie, a to jak z hlediska medicínského či výzkumného, tak z hlediska společenského.

12. 5. 2021

„Konference rekapituluje, jakým způsobem do naší společnosti vstoupil koronavirus. Lidé ve vysokoškolském prostoru - zaměstnanci, studenti - k situaci přistoupili velice zodpovědně. Především v první vlně jsme zažili nebývalou míru solidarity a pomoci z jejich strany například prostřednictvím dobrovolnického centra,“ řekl v úvodním slově konference rektor MU Martin Bareš.

Jednota, odpovědnost, solidarita, pomoc – slova, která se na Masarykově univerzitě změnila v činy. Změnila se díky dobrovolnictví a aktivitám dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ. Koordinátorka  centra Barbora Hauserová zmínila nejčastější reakci těch, kteří se chtějí pomáhat. „Říkají, že pomáhat je normální, běžné a samozřejmé. A radost mám z toho, že vidí dobrovolnictví jako způsob jak sám sebe vzdělat a posunout sebe dál.“

Prodloužení  vzdělávací a výzkumné role univerzity v roli společenskou připomněla prorektorka pro studenty a absolventy MU Simona Koryčánková. „Naši dobrovolníci a naše univerzita v této společenské roli vykročila správnou nohou a dál kráčí pevným krokem.“

Online přenos konference a panelovou diskusi moderoval Daniel Stach. Celý záznam konference můžete shlédnout na Youtube.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info