Z MUNI POMÁHÁ se může stát ČESKO POMÁHÁ

O mobilní aplikaci MUNI POMÁHÁ, která propojuje dobrovolníky s příjemci pomoci, je zájem i mimo univerzitu. Kapacita tohoto automatického nástroje zvládne pokrýt potřebu celé České republiky. 

11. 11. 2020

Masarykova univerzita je připravena ve spolupráci s dalšími partnery poskytnout mobilní aplikaci MUNI POMÁHÁ ostatním krajům a institucím na úrovni celé České republiky – tedy jako ČESKO POMÁHÁ. Spolupráce se rozjíždí i díky reportáži, kterou přinesla platforma ATLAS21.cz. 

Rektor Masarykovy univerzity, profesor Martin Bareš, již v březnu 2020 inicioval vznik Dobrovolnického centra Masarykovy univerzity, jehož aktivity probíhají pod značkou „MUNI pomáhá“, které během jarní koronavirové krize koordinovalo až 4700 dobrovolníků.  „Situace v České republice je velmi vážná a jsem rád, že Masarykova univerzita již během jara ukázala, jak má vypadat společenská role a odpovědnost univerzity v čase krize,“ uvedl. I z tohoto důvodu nabídl aplikaci MUNI POMÁHÁ k využití na celorepublikové úrovni.

Během první vlny pandemie vyřídilo Dobrovolnické centrum Masarykovy univerzity 2500 žádostí o pomoc, z toho kolem 2000 z Jihomoravského kraje. „Kapacita tohoto automatického nástroje, aplikace MUNI POMÁHÁ, zvládne pokrýt potřebu i celé České republiky," upozorňuje vedoucí odboru vnějších vztahů a marketingu MU Jiří Uher. Tým Dobrovolnického centra Masarykovy univerzity jedná s partnery z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT a VŠB – Technickou univerzitou v Ostravě o budoucím využití aplikace MUNI POMÁHÁ v dalších krajích.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info