Jedenasedmdesátiletý Jaroslav Hrubý využil pomoci, kterou v době vyhlášeného nouzového stavu nabízela Masarykova univerzita. Student JAMU Petr Chadim se jako dobrovolník přihlásil do databáze projektu MUNI pomáhá.
„Asi čtrnáct dní jsem váhal, zda mám požádat o pomoc. Chodit můžu, ale věkově patřím do rizikové skupiny. Proto jsem nakonec na linku pomoci Masarykovy univerzity zavolal. Během 30 minut jsem dostal zprávu, že mi přidělili dobrovolníka a do hodiny se mi ozval Petr,“ popisuje první kontakt Jaroslav Hrubý.
„Přišla karanténa, vše se zastavilo a vše bylo najednou méně důležité. Chtěl jsem pomoci a jsem rád, že mi Masarykova univerzita dala tu možnost,“ říká již vystudovaný informatik Petr Chadim, který se letos na jaře navíc stačil připravit na státnice na Katedře jazzové interpretace na JAMU.
„Vždy si udělal čas. Předávali jsme si tašky, seznam a peníze jsem mu házel z balkónu. Úžasná služba od někoho, kdo na to měl opravdu málo času. Staral se o mě, jako bych byl jeho táta,“ ocenil přístup Petra Chadima pan Jaroslav.
Při předávání tašek s nákupy si většinou na patře domu s patřičným odstupem od sebe i popovídali. A protože Jaroslav Hrubý v mládí hrával na kytaru a klávesy v kapele, nenechal si ujít absolventský koncert Petra Chadima, který škola vysílala on-line. Nyní spolu aktivní důchodce a učitel v Základní umělecké škole UNIVERSUM plánují i sportovní aktivity.
„Někteří lidé se prostě v životě mají potkat,“ shodují se oba. Projekt MUNI pomáhá je spojil a přinesl jim víc, než očekávali. Stejně tak jako stovkám dalších dobrovolníků a těm, kteří při pandemii potřebovali podat pomocnou ruku.